امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25263
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پی تصویب بودجه سال 92  سازمان نوسازی با رقم 799 میلیارد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در پی تصویب بودجه سال 92  سازمان نوسازی با رقم 799 میلیارد تومان، از حمایت های شورای اسلامی شهر تهران قدردانی کرد.

عیلرضا جعفری با اشاره به تأکید شهردار تهران، قالیباف مبنی بر تغییر رویکرد سازمان نوسازی از ابتدای سال 1390 و تمرکز بر تولی گری در حوزه نوسازی بافت های فرسوده، خاطرنشان کرد: با بالابردن سطح مشارکت شهروندان در حوزه اداره شهر می توان نگاه مردم به شهرداری را از یک سازمان خدماتی به نهاد اجتماعی تغییر داده و با تبیین رویکرد اجتماعی در توسعه بافتهای فرسوده شهری، برنامه ریزی برای شهر را به تناسب سرعت رشد شهر کنترل نمود.

علیرضا جعفری با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده در کنار حمل و نقل عمومی  و ضرورت نگاه اجتماعی به مسائل شهری از اولویت های مهم مدیریت شهری است، عنوان کرد: هدایت، حمایت و نظارت بر جریان نوسازی مردمی سه رکن اصلی مدیریتی در سازمان نوسازی است.

وی هویت بخشی، بالا بردن سطح امید به زندگی، تغییر الگوی رفتار اجتماعی، توانمند سازی اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تبیین فرهنگ شهروندی را از استراتژی های مدیریت شهری در نقشه راه نوسازی شهر بر اساس الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت دانست و گفت: با ایجاد محرکهای توسعه در بافت های فرسوده می توان از فرصتهای بالقوه موجود در این بافتها استفاده و  گامی در راه رسیدن به کلانشهری توسعه یافته برداشت.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن قدردانی از حمایت های شورای اسلامی شهر تهران در تصویب بودجه  سال جاری سازمان نوسازی با رقم 799 میلیارد تومان، گفت: رهنمودها، توجهات و حمایت های اعضاء شورای اسلامی شهر تهران قطعاً رسالت نوسازی را سنگین تر از گذشته خواهد کرد.

جعفری ابراز امیدواری کرد که با تصویب بودجه سال 1392 ، سازمان نوسازی بتواند همچون سال های گذشته  بر اساس تکلیف قانونی خود، رتبه اول در روند  نوسازی بافت های فرسوده را در مقایسه با سایر کلانشهرهای کشور کسب کند.

وی تصریح کرد: آنچه اهمیت دارد سوق دادن جریان نوسازی به سمت نوسازی مردمی است که خوشبختانه با راه اندازی دفاتر خدمات نوسازی در محلات فرسوده شاهد تحول خوبی در این عرصه هستیم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که میانگین تعداد پلاک های تجمیعی به 71/2 پلاک در سال 1392 رسیده است، گفت : اشاعه فرهنگ تجمیع در سطح شهر از جمله دستاوردهای موفق دفاتر خدمات نوسازی  است و نوید این را دارد که پلاک های ریزدانه که یکی از شاخص های فرسودگی است، به سمت قطعات استاندارد جهت تحقق الگوی مسکن استاندارد و سبک زندگی مبتنی بر هویت فرهنگی اسلامی- ایرانی حرکت نماید.

به گفته این مقام مسئول  نهادینه سازی مشارکت اقتصادی و اجتماعی خردمندانه و آگاهانه عامه مردم و نهادهای عمومی و دولتی، بهبود و ارتقاء کیفیت و کمیت خدمات، زیرساخت ها و سرانه ها در محلات فرسوده، توجه به الگوی معماری اسلامی ایرانی و بهره گیری از ظرفیت نهادهای علمی و تخصصی در نوسازی  بافت های فرسوده از جمله مهمترین سیاست های کلی سازمان نوسازی شهر تهران است.

جعفری همچنین از اجرایی شدن طرح پولی شمس ایرانیان خبر داد و گفت: طرح تولید انبوه مسکن محلی در گام نخست در قالب 7 هزار واحد نوسازی در بافت های فرسوده اجرایی خواهد شد که بسته توسعه ای در حوزه بحث مسکن است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این باره توضیح داد: به منظور جلب مشارکت های مردمی و هدایت سرمایه های خرد و کلان؛ مردم و بخش خصوصی می توانند با مراجعه به بانک شهر  و سرمایه گذاری در این طرح، ضمن بهره‌مندی از سود سپرده و افزایش سرمایه‌شان، در نوسازی بافت های فرسوده شهر سهم بسزایی ایفا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها