امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25265
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوی سال گذشته به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی ایرانی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوی سال گذشته به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی ایرانی برنامه‌هایی را با اولویت‌بندی‌های خاص خود در برنامه کارش قرار داد که یکی ار محورهای مهم مورد توجه این مرکز توجه به زنان آسیب دیده و در معرض خطر بود.

در این برنامه با هدف راهبرد توسعه مداخلات مؤثر برای پیشگیری و رفع آسیب از خانواده‌های در معرض فروپاشی برنامه‌هایی تدوین شد که در بازه‌ زمانی مشخص باید عملی و اجرایی شود.

توانمندسازی زنان مطلقه و فرزندان طلاق در مقابل آسیب‌ها و پیامدهای ناشی از طلاق،ارائه خدمات مختلف مشاوره‌ای و حمایتی از جمله حمایت‌های حقوقی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... از جمله مسائلی است که مورد توجه مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار گرفت و با اختصاص 50 میلیارد ریال بودجه برنامه‌هایی با همکاری سازمان بهزیستی تدوین شد که از ان جمله می توان به تدوین بسته مشاوره‌ای و برگزاری آموزش برای کلیه مراکز مشاوره‌ای کشور اشاره کرد.

این برنامه از جمله برنامه‌هایی است که بازه زمانی 5 ساله برای آن تعریف شده است که در سال اول تدوین محتوای این برنامه در دستور کار قرار گرفته بود، در سال دوم  و سوم تدوین و اجرا در 30 درصد استان‌های کشور، و در سال پنجم نیز در 40 درصد بقیه استان‌های کشور این برنامه باید اجرایی شود.

به این ترتیب از سال 91 به مدت 5 سال این برنامه باید در کل استان‌های کشور اجرایی شود و به این ترتیب زنان مطلقه و فرزندان طلاق از آسیب‌های احتمالی مصون خواهند ماند.

همچنین وزارت بهداشت نیز  در راستای حمایت از خانواده‌های آسیب دیده برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در مکان‌های ورزشی بانوان و 14 منطقه پر خطر تهران را از سال گذشته در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار