امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2527
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 173
قربانعلی محمدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست همدان در حوزه محیط زیست انسانی اظهار کرد: از ...

قربانعلی محمدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست همدان در حوزه محیط زیست انسانی اظهار کرد: از فعالیت‌های شاخص ما در این حوزه بحث عملکرد ماده 8 ضوابط بوده که بر اساس آن توانستیم مشکل 11 واحد را حل کنیم.

وی افزود: اجرای ماده 188 در مورد استقرار واحدهای صنعتی که دستگاه‌های استان بدون نیاز به استعلام از محیط زیست پروانه تأسیس یا مجوز صادر کنند نیز از دیگر اقدامات این اداره بوده که برای نخستین بار پیگیری و اجرایی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان بابیان اینکه بخشی از وظایف این اداره به دستگاه‌های مربوطه واگذار شده است، تصریح کرد:‌ جایگاه اداره کل حفاظت محیط زیست در این موارد بیشتر نظارتی است.

به گفته وی اکنون حفاظت از محیط زیست دغدغه تمام مسئولان است و تمام سازمان‌ها باید در این امر خطیر دخالت کنند و یاریگر محیط زیست باشند.

محمدپور از دیگر اقدامات این اداره در حوزه محیط زیست انسانی را برگزاری کارگروه مخاطرات زیست محیطی عنوان کرد و افزود:‌ در این راستا سه جلسه تشکیل شده و 11 مصوبه داشته‌ایم.

وی ادامه داد:‌ تشکیل کمیته‌های آب و هوا و خاک با همکاری شرکت آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی، مشاوره‌های پسماند و تلاش برای کاهش مدت زمان پاسخگویی به استعلامات به سه روز از دیگر اقدامات ما به شمار می‌رود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان ابراز داشت:‌ از دیگر فعالیت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان می‌توان به استفاده از حدود 9 مورد پایان‌نامه دانشجویی مربوط به حوزه محیط زیست انسانی طبیعی و برگزاری دوره‌های آموزشی مدیریت پسماندهای بیمارستانی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در نمایشگاه بین‌المللی واحد صنعتی خدماتی سبز نیز دو واحد از استان همدان موفق به کسب عنوان واحد سبز شدند.

* حفاظت از محیط زیست دغدغه همه باشد

محمدپور با اشاره به کسب مقام دوم در بحث تکریم ارباب رجوع توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تأکید کرد: این اداره در راستای آموزش و تنویر افکار عمومی نیز همکاری خوبی با بسیج مهندسان استان دارد.

وی تجهیز یگان حفاظت استان را از دیگر اقدامات شاخص عنوان کرد و بیان داشت:‌ بحث آموزش‌های نظامی و دوره‌های آموزشی مختلف به جدیت پیگیری می‌شود و در این راستا تفاهمنامه‌ای نیز با سپاه و نیروی انتظامی استان داریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دفن بهداشتی زباله در استان همدان اظهار کرد:‌ از مجموع 27 شهر استان، 20 شهر دارای محل دفن زباله هستند که مکان‌یابی شده و به تأیید سازمان‌های ذیربط رسیده است.

وی تصریح کرد: عملیات دفن بهداشتی زباله یک عملیات مهندسی است که در اکثر شهرها با هزینه شهرداری‌ها انجام می‌شود.

محمدپور یادآور شد:‌ محل دفن زباله‌های همدان یکی از بهترین مکان‌های دفن زباله غرب کشور است.

وی در پایان سخنانش با اشاره به تالاب شیرین‌سو خاطرنشان کرد:‌ فنس‌کشی تالاب شیرین‌سو از برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان است که 58 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
انتهای پیام/89006/ی30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها