امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25272
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، آدم محمود جار النبی، استاندار دارفور جنوبی دو گروه وابسته به جنبش آزادی بخش خلق به رهبری منی ارکو ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، آدم محمود جار النبی، استاندار دارفور جنوبی دو گروه وابسته به جنبش آزادی بخش خلق به رهبری منی ارکو مناوی و عبدالواحد محمد نور را عامل کشتار 7 صلحبانان بین‌المللی و زخمی شدن 17 تن دیگر اعلام کرد.

جار النبی در دیدار با محمد شمباس، رئیس ماموریت بین‌المللی در دارفور گفت: کشتار نیروهای صلحبان مقاصد گروه‌های مسلح در قبال روند صلح در دارفور را نشان می‌دهد.

دو طرف در این دیدار بر تبادل اطلاعات و همکاری از طریق کمیته امنیتی مشترک در مرحله آتی توافق کردند.

استاندار دارفور افرود: حملات اخیر علیه نیروهای یونامید به دلیل اصرار گروه‌های مسلح بر یونامید برای عدم همکاری با مقامات دارفور بوده است اما باید تاکید کرد که در مرحله پیش رو این همکاری‌ها قویتر نیز خواهد بود.

رئیس ماموریت بین‌المللی در دارفور از مقامات محلی این منطقه خواست عاملان این جنایت را تحت تعقیب قرار دهند و به گونه‌ای آنان را مجازات کنند تا شاهد تکرار این حملات نبود.

وی بر ضرورت همکاری همه طرف‌ها برای تحقق صلح و ثبات در دارفور و تلاش برای رفع چالش‌ها تاکید کرد.

افراد مسلح ناشناس شنبه گذشته با اجرای عملیات کمین به کاروانی از نظامیان و اعضای پلیس اتحادیه آفریقا و سازمان ملل (یونامید) در دارفور، در منطقه «خور آبچه» در جنوب دارفور حمله کردند که در نتیجه آن هفت سرباز تانزانیایی کشته و 17 تن دیگر زخمی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها