امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25273
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «صدای آمریکا»، «ویلیام برنز» معاون وزیر امور خارجه آمریکا که برای اولین بار از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «صدای آمریکا»، «ویلیام برنز» معاون وزیر امور خارجه آمریکا که برای اولین بار از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر توسط ارتش این کشور، به منظور دیدار و گفت‌وگو با رهبران موقت مصر، عازم این کشور شده است، بر ضرورت اجرای گذار به سمت تشکیل دولتی فراگیر و منتخب دموکراتیک در مصر تاکید کرد.

بر اساس این خبر، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که برنز، امروز دوشنبه و فردا سه شنبه نیز با جامعه مدنی و سران تجاری مصر دیدار و گفت و گو خواهد داشت.

خبر برگزاری چنین نشست هایی در شرایطی گزارش می شود که اخوان المسلمین مصر به حامیان خود تاکید کرده است که امروز دوشنبه به صورت مسالمت آمیز در قاهره تجمع کنند و اعتراض خود را به عزل مرسی از ریاست کشور، به تصویر بکشند.

هزاران مصری در طول روزهای گذشته در نزدیکی مسجد رابعه العدویه در شمال شرقی قاهره تظاهرات کرده و خواستار بازگشتن مرسی به قدرت شده اند.

این در حالیست که فرمانده ارشد مصر در سخنرانی ملی یکشنبه (روز گذشته) خود از تصمیم عزل مرسی دفاع کرد و این تصمیم را پاسخ به خواسته مردم مصر توصیف کرد.

«عبدالفتاح السیسی» فرمانده کل نیروهای مسلح مصر اعلام کرد که مرسی مشروعیت خود را به دلیل اعتراضات گسترده مخالفانش از دست داد.

رئیس جمهور عزل شده مصر در حال حاضر در مکان نامعلومی است و این در حالیست که تعدادی از اعضای ارشد اخوان المسلمین نیز در بازداشت به سر می برند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها