امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25275
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 214
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، دور سوم مذاکرات کره جنوبی و کره شمالی برای بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، دور سوم مذاکرات کره جنوبی و کره شمالی برای بازگشایی مجموعه صنعتی مشترک مرزی باز هم بدون حصول هیچ توافقی پایان یافت.

وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد؛ این مذاکرات به هیچ توافق قابل مشخصی نرسید و دو طرف فقط موافقت کردند یک بار دیگر در روز چهارشنبه هفته جاری مجددا پای میز مذاکره بنشینند.

در مذاکرات امروز، کره جنوبی مجددا خواستار تضمین‌های مشخص برای فعالیتهای شرکتها و تجار کره‌ای در مجموعه صنعتی کائه سونگ شد. 

سئول و پیونگ یانگ طی هفته‌های گذشته دو دور مذاکره برگزار کردند که به دلیل اختلافات موجود به توافق رسمی دست نیافتند.

هدف برگزاری مذاکرات بازگشایی مجدد مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ و عادی شدن روابط دو کشور درباره این منطقه صنعتی است.

کره شمالی و کره جنوبی در دو دور مذاکرات قبلی توافق کردند که این مجموعه صنعتی باید حفظ شود و همچنین توسعه یابد. دو طرف همچنین توافق کردند که مجموعه صنعتی کائه سونگ من بعد نباید به هیچ وجه تعطیل یا تعلیق شود.

رئیس هیات مذاکره کننده کره جنوبی قبل از آغاز مذاکرات به خبرنگاران گفت: ما به دنبال بهترین راه براساس قوانین بین‌المللی برای عادی سازی فعالیت‌های مجموعه صنعتی کائه سونگ هستیم. تمامی کارخانه‌های مجموعه صنعتی کائه سونگ از سه ماه پیش و به دنبال افزایش تنش در شبه جزیره کره تعطیل شدند.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد. 123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها