امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25276
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز یکشنبه این مجلس با انتقاد از سیاست‌های آمریکا از این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اعضای مجلس سنای افغانستان در نشست روز یکشنبه این مجلس با انتقاد از سیاست‌های آمریکا از این کشور خواستند که موضع خود را در قبال افغانستان روشن کند.

«خالقداد بلاغی» عضو مجلس سنای افغانستان بیان داشت که گزینه صفر(خروج کامل نظامیان خارجی از افغانستان) یک موضوع جدید بوده که باید ابعاد آن روشن و مشخص باشد.

وی گفت: برای آمریکا شرم‌آور است که سیاست جدی در خصوص حضور یا خروج از افغانستان ندارد.

«بلقیس روشن» عضو دیگر مجلس گفت: خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان تبلیغی بیش نیست زیرا این گزارش برای ترساندن مردم مطرح شده است.

«نثار حارث» عضو دیگر مجلس سنای افغانستان نیز سیاست‌های آمریکا را در قبال افغانستان دوگانه عنوان کرد و گفت که این امر باعث نگرانی مردم افغانستان شده است.

شورای امنیت ملی افغانستان اوضاع امنیتی این کشور را بررسی کرد

در نشست شورای امنیت ملی افغانستان که روز یکشنبه به سرپرستی حامد کرزی در کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار شده بود، پیرامون موضوعات مختلف امنیتی کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

حامد کرزی در این نشست در خصوص اوضاع منطقه و تأثیر آن در روند ثبات و امنیت در افغانستان صحبت کرد و از وزارت های دفاع و کشور و همچنین اداره امنیت ملی خواست تا در راستای جلوگیری از تهدیدات امنیتی در ماه مبارک رمضان، تدابیر جدی را اتخاذ کنند.

شورای امنیت ملی وضعیت امنیتی در منطقه «ازره» ولایت «لوگر» و منطقه «حصارک» ولایت «ننگرهار» را نگران کننده عنوان کرد.

همچنین حاضران در نشست شورای امنیت ملی افغانستان تأکید کردند که موضوع خرید هواپیماهای ترابری برای ارتش که هزینه آن توسط وزارت دارایی فراهم شده، با جدیت پیگیری شود.

موسی‌زی: افغانستان به طور رسمی از طرح خروج نظامیان خارجی اطلاع ندارد

«جانان موسی‌زی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان روز یکشنبه طی یک نشست خبری در کابل بیان داشت: تاکنون به طور رسمی در مورد خروج کامل سربازان آمریکایی از افغانستان با دولت این کشور مذاکره‌ای صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد که موضوع حضور نظامیان خارجی پس از سال 2014، یکی از موضوعاتی است که در مذاکرات امنیتی افغانستان و آمریکا، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

موسی‌زی در عین حال گفت که در حال حاضر مذاکرات امنیتی افغانستان با آمریکا در حالت تعلیق بوده و هر زمانی که رئیس جمهور افغانستان تصمیم از سرگیری این مذاکرات را بگیرد، اعلام خواهیم کرد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها