امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25279
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 76
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تونس -شاخه اخوان المسلمین در این ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، راشد الغنوشی رئیس حزب النهضه تونس -شاخه اخوان المسلمین در این کشور- به عنوان رئیس دفتر سیاسی اخوان انتخاب شده تا به نفر دوم جماعت اخوان المسلمین تبدیل شود.

راشد الغنوشی که اسم اصلی‌اش «راشد الخریجی»‌ است، اولین شانس جانشینی یوسف القرضاوی در رهبری هیئت علمای مسلمین است.
 
بر اساس این گزارش، بعد از انتخاب غنوشی به دفتر سیاسی حزب جهانی اخوان المسلمین ، مرد دوم این حزب بعد از ابراهیم منیر مصطفی دبیرکل این حزب قرار می ‌گیرد.
 
پایگاه خبری تونس نیوز نوشت که گروه جهانی اخوان المسلمین راشد الغنوشی دبیرکل حزب النهضه تونس را به ریاست دفتر سیاسی این گروه انتخاب کرده است که به این ترتیب مرد شماره دوم اخوان المسلمین خواهد بود.

درحال حاضر سازمان بین المللی اخوان المسلمین سلسله نشست‌های محرمانه و سری را با هم پیمانان خود در شهر «استانبول» ترکیه با هدف تدوین برنامه و طرحی جهت تعامل با اوضاع جاری در مصر به ویژه پس از اقدام ارتش مصر در برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری این کشور و «جماعت اخوان المسلمین» از قدرت در این کشور برگزار می‌کند.

راشد الغنوشی فارغ التحصیل فلسفه از دانشگاه سوربن فرانسه است و در اواخر دهه 60 میلادی با بازگشت به تونس فعالیت خود در اخوان المسلمین را تحت عنوان جنبش «گرایش اسلامی» که بعدها به النهضه تغییر نام داد، آغاز کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها