امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25280
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 87
به گزارش فارس، اخبار جدیدترین تحولات سودان در زیر آمده است: طرح صلح در کردفان جنوبی سرلشکر جلال تاور، یکی از رهبران منطقه جبال النوبه سودان ...

به گزارش فارس، اخبار جدیدترین تحولات سودان در زیر آمده است:

طرح صلح در کردفان جنوبی

سرلشکر جلال تاور، یکی از رهبران منطقه جبال النوبه سودان تاکید کرد که اعضای شورای انتقال صلح در این منطقه طرحی را به دولت ارائه کرده‌اند که خواستار مذاکره با شبه نظامیان در کردفان جنوبی و پیگیری صلح شده است.

تاور به روزنامه الاهرام الیوم چاپ امروز دوشنبه در خارطوم گفت: این طرح به سرهنگ اول بکری حسن صالح، وزیر مشاور در امور ریاست جمهوری اعطا شده است تا وی آن را به عمر البشیر، رئیس جمهور سودان تحویل بدهد.

این مقام محلی سودان با ابراز خوشبینی به موفقیت این طرح در صورت اجرای آن گفت: همه مردم جبل النوبه با قدرت تمام برای دستیابی به صلح و توقف درگیری‌های در منطقه تلاش می‌کنند.

کردفان جنوبی پایگاه شورشیان ائتلاف جبهه انقلابی است و نیروهای دولتی از سه ماه پیش حملات خود را علیه آنان در این منطقه از سر گرفته‌اند.

مقامات سودانی هیئتی از رهبران نیروهای معارض در این کشور را از سفر به ژنو پایتخت سوئیس بازداشتند.

این رهبران معارض قصد داشتند در نشستی با رهبران ائتلاف شورشی جبهه انقلابی در مرکز گفت‌وگوهای بشردوستانه حضور یابند تا دیدگاه‌های خود را برای سرنگونی نظام عمر البشیر متحد کنند.

روزنامه السودانی چاپ امروز در خارطوم گفت: هیئت معارضان شماری از شخصیت‌های برجسته احزاب معارضان سودانی را شامل می‌شود که با وجود آماده کردن مقدمات عزیمت به ژنو از این سفر منع شدند.

فاروق ابوعیسی، رئیس ائتلاف معارضان و یوسف الکوده رئیس حزب الوسط  قرار است از مقر خود در قاهره عازم ژنو شوند.

این نشست قرار است در مرکز گفت‌وگوهای بشردوستانه در ژنو برگزار شود، این سازمان جهانی غیردولتی برای آنچه حل اختلافات و جنگ‌ها از طریق گفت‌وگو و راه حل‌های دیپلماتیک خوانده می‌شود کار می‌کند.

حزب حاکم خارطوم: تنها راه براندازی نظام عمرالبشیر انتخابات است/جریان تمرد در سودان ناکام است

روزنامه اخبار الیوم چاپ امروز در خارطوم به نقل از یاسر یوسف، دبیر سرویس اطلاع رسانی حزب حاکم سودان نوشت: تنها راه رسیدن به قدرت و یا براندازی نظامی که پابرجا است پناه بردن به صندوق‌های رای است این راه قانونی برای براندازی نظام است.

وی تاکید کرد: هر گونه نسخه برداری از جریان تمرد مصر در سودان هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود و تنها صندوق‌های رای هستند که حکم می‌دهند.

یوسف ادامه داد: ادعای اینکه صدها هزار امضا برای براندازی نظام عمر البشیر جمع آوری شده حقیقت ندارد و هیچ منبع مستقلی این اخبار را تایید نمی‌کند.

وی افزود: من هم می‌توانم کمپینی راه بیاندازم و بگویم هفت تا 10 میلیون امضا جمع کرده‌ام.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها