امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25281
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که به خاطر فشارهای آمریکا ممکن نیست "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا که اطلاعات محرمانه در مورد فعالیت‌های اطلاعاتی-جاسوسی این کشور، از جمله شنود مکالمات مقامات بلندپایه کشورهای دیگر را فاش کرده، جایزه صلح نوبل دریافت کند.

پیش از این یک استاد دانشگاه شهر «اومیو» سوئد توصیه کرده بود که اسنودن به دلیل افشای فعالیت‌های جاسوسی دولت آمریکا، سزاوار دریافت جایزه صلح نوبل است.

پوشکوف در این رابطه در صفحه «توئیتر» خود نوشت: آمریکا به هیچ وجه اجازه چنین کاری را نخواهد داد. البته افشاگری وی سزاوار بودن وی برای دریافت جایزه نوبل را ثابت کرده است و اکنون بسیاری در غرب وی را «بک مبارز در راه دموکراسی» می‌دانند.

اسنودن جمعه گذشته در بخش ترانزیت فرودگاه «شرمیتیوا» مسکو با نمایندگان سازمان‌های مدافع حقوق بشر روسیه دیدار و در جریان آن اعلام کرد که قصد دارد از روسیه پناهندگی سیاسی موقت بگیرد و از آنان در این مورد کمک خواست. البته وی تاکنون بطور رسمی چنین تقاضایی را از سرویس مهاجرت فدرال روسیه ننموده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار