امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25286
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم مستند شاهد عینی با انجام مراحل فنی آماده نمایش می شود. این فیلم مستند شرح زندگی حرفه‌ای «پیتربرگ» عکاس شناخته شده ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فیلم مستند شاهد عینی با انجام مراحل فنی آماده نمایش می شود. این فیلم مستند شرح زندگی حرفه‌ای «پیتربرگ» عکاس شناخته شده کانادایی است که به عنوان عکاس خبری در تعدادی از وقایع مهم تاریخی از جمله تسخیر لانه جاسوسی، حضور داشته است.

منجزی درباره دیدارش با کن تیلور (سفیر سابق کانادا در ایران) گفت: کن تیلور با بن افلک دیدار می کند  حتی با هم درگیری دارند. تیلور به افلک می گوید چیزی که شما می گویید با واقعیت منطبق نیست. خیلی از آن دروغ و تحریف تاریخ است  و جوابگوی نسل‌های آینده که بخواهند بدانند چه اتفاقی افتاده نیست.

وی در ادامه توضیح داد: بخش‌هایی از فیلم جوابیه خوبی به «آرگو» است تیلور در فیلم تاکید کرده است «آرگو» تحریف سیاسی است و خواسته‌اند آن را مهیج بسازند و به جز ماجرای بازداشت دیپلمات آمریکایی، بیشتر بخش‌های آن دروغ و غیرحقیقی است.

منجری درباره روند تولید فیلم توضیح داد: این فیلم از زمان پیش تولید تا تدوین نهایی دو سال به طول انجامید. فیلم براساس صحبت‌ها و مصاحبه‌ها ساخته شده و یک تاریخ شفاهی است که بر مبنای عکس و فیلم و سند، ضبط شده است. فیلم مستندی 90 دقیقه‌ای است که 20 درصد آن در ایران می‌گذرد .

بنابراین گزارش، تحقیق و برنامه ریزی فیلم توسط رضا شکرالله که سالها دستیار کارگردانان مطرح سینمای ایران بوده ، انجام شده است.

تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکار دارند، عبارتند از:

نویسنده و کارگردان : پوریا منجزی/ مشاوره پروژه : بهروز افخمی/ تصویربرداران : پوریا منجزی، علی اقطار/ مدیر برنامه ریزی: سیما تاجیک/ تحقیق و برنامه ریزی: رضا شکرالله (کانادا _ آمریکا)/ عکس: کاوه منجزی/ مدیرتولید: امیرحسین فلاح/ صدابردار: آرین یغمایی/ تدوین : یوجین اف کی ، علی اقطار/ موسیقی متن: باربد بیات/ تهیه کنندگان: محمود فلاح (بخش ایران)، امیرحسین فلاح، پوریا منجزی/ بخش مصاحبه: امیرحسین فلاح/ سرمایه گذار: جی لنز کی/ محصول کشور کانادا: 2013 زبان انگلیسی

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها