امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25287
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 48
«مهدی بابایی» مسئول بخش دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ...

«مهدی بابایی» مسئول بخش دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: هدف اصلی تأسیس دارالکتابه احیای کتابت قرآن در کشور است که با توجه به شعار امسال نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یعنی «سبک زندگی قرآنی»، بخش دارالکتابه در نمایشگاه نیز درصدد دنباله‌روی از این شعار ارزشمند است.

وی با اشاره به کتابت قرآن کریم توسط 40 نفر از اساتید خط از 13 استان کشور، خاطرنشان کرد: این افراد که 10 نفر از آن‌ها را بانوان خوشنویس تشکیل می‌دهند، اقدام به کتابت قرآن کریم به شکل واحد کردند که هم‌اکنون این قرآن در مراحل پایانی و اصلاح نگارشی است.

بابایی افزود: علاوه بر کتابت قرآن کریم، 40 حدیث از ائمه معصومین علیهم‌السلام با موضع سبک زندگی قرآنی توسط اساتید ممتاز خط ثلث تهیه شده که در گالری نمایشگاه قرآن در معرض دید عموم قرار گرفته است.

ارسال قرآن کتابت شده توسط ایرانیان از لبنان به سایر کشورها

مسئول دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم با اشاره به تشکیل کارگروهی در دفتر نهاد رهبری با حضور مسئولان فرهنگی کشور به منظور نشر قرآن در سایر کشورها، تصریح کرد: پس از تلاش‌های بسیار، فایل الکترونیکی مرکز نشر و طبع قرآن کریم تدوین و قرار شد قرآن‌هایی واحد و متناسب با نیاز کشورهای متقاضی نوشته شود که در این راستا، قرآن کتابت شده توسط خوشنویسان کشورمان در لبنان به چاپ رسیده و به سایر کشورها ارسال می‌شود.

وی در خصوص چرایی چاپ قرآن در لبنان اظهار داشت: لبنان به بیشتر کشورهای اسلامی و متقاضیان قرآن نزدیک‌تر است، به همین دلیل در روزهای آتی این قرآن در لبنان چاپ شده و به  کشورهای متقاضی ارسال می‌شود که در پایان ماه مبارک رمضان نیز از این مصحف ارزشمند در کشورمان رونمایی خواهد شد.

علاقه‌مندان به بازدید از بخش دارالکتابه در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قران کریم می‌توانند به مصلی امام‌خمینی(ره)، نیم‌طبقه شبستان، انتهای راهرو مراجعه کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها