امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25306
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش تازه‌ای از اندیشکده «چتم هاوس» نشان می‌دهد دورنمای تولید اقتصادی در کشورهای توسعه یافته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش تازه‌ای از اندیشکده «چتم هاوس» نشان می‌دهد دورنمای تولید اقتصادی در کشورهای توسعه یافته مبهم است و این کشورها باید تا مدت زمان طولانی با رشد اقتصادی اندک سر کنند.

براساس این گزارش، بحران مالی و رکود اقتصادی در کشورهای غربی به این معناست که این کشورها برای مدت طولانی با رشد اقتصادی ضعیف روبرو خواهد بود؛ در حالی که چین و هند کماکان  نرخ رشد اقتصادی مناسبی خواهند داشت.

دلیل رشد اقتصادی مناسب کشورهای چین و هند تا اندازه‌ای ظهور طبقه متوسطی است که به کالاهای مصرفی و سرمایه‌گذاری‌های وسیع در زیرساخت‌ها نیاز دارند.

در گزارش این موسسه همچنین برآوردی از اینکه کدام صنعت‌ها دورنمای تولیدی جهان را تغییر خواهند داد، ارائه شده است. صنایع هواپیمایی، صنعت اتومبیل، صنایع دارویی و خرده‌فروشی چهار بخشی هستند که برای این منظور مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

یافته‌های این گزارش به این صورت خلاصه شده‌اند:

ـ انتظار می‌رود صنعت هواپیمایی رشد سریعی داشته باشد که حاصل افزایش تقاضاها برای سفرهای هوایی است. آمریکا و اروپا دست‌کم تا سال 2020 بر تولیدات این بخش سایه‌افکن خواهند بود. برزیل و کانادا در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند؛ اما چین هم در حال ساخت صنعت هواپیمایی مختص خودش است. با توجه به تقاضاهای داخلی چین برای صنعت هواپیمایی، این کشور تا سال 2020 شرکت بوئینگ/ ایرباس را به شدت به چالش خواهد کشید و تا سال 2030 بازیگری مهم در این صنعت خواهد بود.

ـ بازار جهانی خودرو به سمت کشورهای در حال توسعه تغییر پیدا خواهد کرد. کشورهای توسعه‌یافته در  این صنعت اشباع شده‌اند.

ـ مطالبات دارویی رو به افزایش خواهند بود، اگرچه در کشورهایی که بهداشت زیر نظر بخش دولتی است و بودجه‌های دولت تحت فشار قرار دارند، تولید با موانعی مواجه خواهد بود. عامل دیگری که تأثیر بزرگی بر این صنعت خواهد داشت، فناوری است.

ـ خرده‌فروشی در دنیای غرب به اندازه کافی توسعه‌یافته است و انتظار نمی‌رود هدایت‌کننده رشد اقتصادی در این کشورها باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها