امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25321
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، الصحبی عتیق، یک رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضه تونس که ائتلاف حاکم بر این کشور را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، الصحبی عتیق، یک رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضه تونس که ائتلاف حاکم بر این کشور را رهبری می کند تاکید کرد: مردم کسانی را که علیه مشروعیت دولت کودتا کنند نابود می کنند.

عتیق که رئیس فراکسیون جنبش النهضه در مجلس ملی موسسان تونس است گفت: ما به کسانی که اراده مردمی را در مصر نابود کردند می‌گوییم که در تونس مردم شما را زیر قدم هایشان پایمال خواهند کرد.

وی افزود: هر کسی که به اراده ملت مصر و یا ملت تونس تجاوز کند در خیابان ها مورد حمله قرار خواهد گرفت.

حزب اسلام گرای النهضه تونس در بیانیه ای نیز از طرفدارانش خواست برای مقابله با هرگونه کودتای احتمالی در کشور آماده باشند.

این در حالی است که جنبش تمرد در این کشور که خود را مستقل از احزاب می داند برای جمع آوری امضا به منظور انحلال مجلس موسسان تلاش می کند.

جنبش النهضه هشدار داد: مردم هر کسی را که در اندیشه بی توجهی به مشروعیت نظام باشد زیر پا له می‌کنند.

جنبش تمرد تونس پیشتر اعلام کرده است ارتش به اراده و خواسته مردم گوش خواهد داد.

حزب کارگران و دیگر احزاب معارض تونسی و در راس آن حزب ندای تونس به رهبری الباجی قاید السبسی، نخست وزیر سابق این کشور دعوت به برگزاری کنفرانس ملی برای نجات تونس کرده اند تا به تعبیر خود بحران سیاسی این کشور را حل کنند.

از جمله خواسته هایی که در این کنفرانس مطرح می شود انحلال دولت کنونی، تشکیل دولت نجات ملی، انحلال مجلس ملی موسسان، تعیین کارشناسان برای تدوین قانون اساسی، انحلال انجمن محافظان انقلاب وابسته به جنبش اسلام گرای النهضه است و تعیین تاریخ برگزاری انتخابات آتی است.

 از سوی دیگر حزب کارگران تونس در بیانیه ای تاکید کرد: منطق تهدید و ارعاب که جنبش النهضه در پیش گرفته است واقعیت سرکوبگرانه دیکتاتوری خود را در قبال جنبش های مردمی نشان می دهد.

حزب کارگران تونس که رهبری آن را حمه الهمامی بر عهده دارد در بیانیه ای گفت:مردم و نیروهای انقلابی هراسی از این تهدیدها ندارند.

این حزب خواستار تحت پیگرد قرار گرفتن قضایی صحبی عتیق رئیس فراکسیون النهضه در مجلس موسسان تونس شد که دعوت به خشونت و تهدید علیه معارضان کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها