امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25334
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 42
ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای چوب و کاغذ کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: سال گذشته حدود 15 تا 20 هزار تن کاغذ ...

ابوالفضل روغنی، رئیس سندیکای چوب و کاغذ کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: سال گذشته حدود 15 تا 20 هزار تن کاغذ به آموزش و پرورش فروختیم؛ به این معنی که از 50 هزار تن کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش، بیش از 30 درصد توسط شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران تأمین شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته کاغذ تمام کتب پایه ششم ابتدایی را تأمین کردیم، گفت: بخشی از کاغذ کتب پایه اول تا پیش‌دانشگاهی را نیز تأمین کردیم؛ این در حالی بود که پول کاغذ‌ها را 4 ماه بعد دریافت کردیم.

روغنی ادامه داد: اصولا مذاکرات آموزش و پرورش برای خرید کاغذ در بهمن و اسفند انجام می‌شود اما در سال گذشته آموزش و پرورش هیچ اقدامی برای خرید کاغذ نکرد و بعداً متوجه شدیم که با ارز مرجع به واردات کاغذ خارجی اقدام کردند.

وی با بیان اینکه مسئولان آموزش و پرورش در گفت‌وگوهایی اعلام کردند که کاغذهای خارجی با کیفیت و ارزان‌تر از کاغذهای داخلی است، اظهار داشت: ما از مسئولان آموزش و پرورش می‌خواهیم که توضیح دهند، منظورشان از کیفیت چه است؟ و کیفیت را تعریف کنند.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه کاغذهای این شرکت دارای استانداردهای جهانی است، گفت: کاغذها 3 گروه هستند؛ کاغذهای برای عمر کوتاه که مصرف کوتاه مدت دارند که می‌توان روزنامه‌ها را نام برد؛ کاغذ برای میان‌مدت که کاغذهای کتاب‌های درسی از این دسته هستند و کاغذ برای طولانی مدت که کتاب‌های مرجع در این دسته قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه هر گروه از کاغذها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند، اضافه کرد: کاغذهایی که دارای شفافیت بالا هستند، برای چشم مضر هستند.

روغنی با بیان اینکه اگر آموزش و پرورش ارز را به ما می‌دادند، 40 درصد زیر قیمت خارجی به آنها، کاغذ می‌فروختیم، افزود: در خرید خارجی باید نقداً خریداری شود و کالا را باید یکجا تحویل بگیرند و این در حالیست که در خرید داخلی هم با تأخیر پرداخت انجام می‌شد و هم ما در مقاطع مختلف، کاغذ را تحویل می‌دادیم.

وی با گلایه از آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه نه تنها به خرید کالای ایرانی اقدام نکرده است بلکه در توجیه این موضوع عنوان می‌کند که کیفیت کار پایین است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش هفته پیش درباره دلیل واردات 70 درصدی کاغذ مورد نیاز برای چاپ کتاب‌های درسی، با وجود محصولات داخلی گفت: «شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران 30 درصد کاغذ مورد نیاز برای کتاب‌های درسی را تأمین کرده است و ما نیز همین میزان را از آنها خریداری کرده‌ایم اما متأسفانه امسال در میدان رقابت برای فروش، کاغذ را به آن قیمتی که برای ما مقدور بوده، نفروخته‌اند.

با توجه به اینکه قیمت تمام شده کاغذ آنها برای ما بیشتر از کاغذهای مشابه و با کیفیت تر خارجی بوده است و ما نیز با تقاضای زیاد و بودجه کم روبرو بوده‌ایم، به دلیل مقرون به صرفه نبودن، مجبور به واردات 70 درصدی شدیم؛ البته در سال گذشته نیز همین میزان از آنها خرید کردیم. اگر برای سالهای آینده مدیران این شرکت بتوانند تدابیری برای کاهش هزینه تمام شده کاغذ و افزایش کیفیت آن (متناسب با کتابهای درسی) اتخاذ کنند، ما نیز برای کمک به تولید داخل، حاضریم بیش از میزان 30 درصد مورد نیاز، از آنها کاغذ خریداری کنیم».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها