امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25337
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 15 تیر امسال، برابر اعلام حراست سایت ورزشی تیر و کمان، سه دستگاه کمان متعلق به فدراسیون تیر و کمان توسط سارق یا ...

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، در روز 15 تیر امسال، برابر اعلام حراست سایت ورزشی تیر و کمان، سه دستگاه کمان متعلق به فدراسیون تیر و کمان توسط سارق یا سارقین سرقت و باعث عدم اعزام ورزشکاران به کشور کلمبیا شد.

پرونده مقدماتی در کلانتری 133 شهرزیبا تشکیل و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با مراجعه به محل خرید و فروش وسایل ورزشی مسروقه در خیابان منوچهری به تحقیق درباره مراجعه فرد یا افرادی جهت فروش اموال مسروقه پرداختند.
همچنین مأموران آموزش های لازم به همراه مشخصات تیر و کمان های سرقت شده را به کسبه محل داده تا در صورت مراجعه فرد یا افرادی در خصوص درخواست فروش تیر و کمان هایی با مشخصات تیروکمان‌های سرقت شده، بلافاصله موضوع به آنها اعلام شود.

روز یکشنبه 23 تیر یکی از کسبه خیابان منوچهری طی تمای با پایگاه دوم پلیس آگاهی عنوان داشت که فردی به وی مراجعه و درخواست فروش دو دستگاه تیر و کمان را داشته اما به دلیل نداشتن فاکتور خرید، از خرید آنها خودداری کرده است.

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته مغازه پرداختند.

همزمان با بدست آمدن تصاویر دوربین های مداربسته و با توجه به شیوه و شگرد سرقت، نماینده سایت ورزشی تیر و کمان نیز در پایگاه دوم حاضر و پس از مشاهده تصاویر، بلافاصله کارگر فضای سبز سایت تیر و کمان به نام "مجتبی . الف" شناسایی شد.

با شناسایی مجتبی، کارآگاهان با مراجعه به سایت تیر و کمان ( محل ارتکاب سرقت ) وی را در ساعت 20 روز 23 تیر دستگیر اما او در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شد.
با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس آگاهی، تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته به متهم نشان داده شد که نهایتا متهم لب به اعتراف گشود و به سرقت تیر و کمان ها اعتراف کرد.

وی در اعترافات خود عنوان کرد: پس از سرقت، تیر و کمان ها را در داخل سایت مخفی کرده ام که کارآگاهان با مراجعه به محل سرقت ( سایت تیر و کمان ) موفق به کشف هر سه دستگاه های تیر و کمان شدند که به صورت ماهرانه ای، توسط متهم مخفی شده بود.

متهم در خصوص انگیزه سرقت به کارآگاهان گفت: هرکدام از تیر و کمان ها نزدیک به 20 میلیون تومان قیمت دارد و قصد داشتم تا با فروش آنها یک شبه پولدار شوم.

سرهنگ کارآگاه جان پرور، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به وقوع سرقت‌های مشابه از سایت تیر و کمان، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و به دستور مقام قضایی دادسرای ناحیه 5 تهران ، در اختیار این پایگاه قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها