امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25339
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه المنار چاپ فلسطین، آمریکا در تاثیرگذاری بر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه المنار چاپ فلسطین، آمریکا در تاثیرگذاری بر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای جلوگیری از عمل به وعده‌های خودشان در حمایت از اقتصاد مصر - بعد از خلع محمد مرسی رئیس جمهور این کشور از قدرت توسط ارتش- شکست خورده است.

منابع آگاه به هفته نامه المنار گفتند: یک سری تماس در بالاترین سطوح بین آمریکا و امارات برقرار شد تا ابوظبی از کمک مالی به مصر خودداری کند اما دشمنی گسترده مسئولان اماراتی با گروه اخوان المسلمین به پر کردن خزانه مصر کمک خواهد کرد.

ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا امروز در سفر به قاهره هم اکنون در حال گفت‌وگو با سران ارتش و دولت موقت مصر درباره اوضاع این کشور است.

این در حالی است که وعده کمک‌های اقتصادی 12 میلیاردی کشورهای امارات، عربستان و کویت به مصر بعد از خلع محمد مرسی در مقایسه با کمک سالانه یک میلیارد و نیمی آمریکا به مصر بسیار بالا است و همین امر واشنگتن را در خصوص کاهش نفوذش در مصر به نفع این کشورهای عرب نگران کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها