امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2534
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 346
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پانصد و چهل و دومین جلسه علنی شورا در خصوص واگذاری فضای سبز به تعاونی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پانصد و چهل و دومین جلسه علنی شورا در خصوص واگذاری فضای سبز به تعاونی مسکن ، گفت: موضوع مربوط به واگذاری زمین به تعاونی خلبانان در منطقه شهران بود که هفته گذشته جمعی از اهالی این منطقه برای اعتراض به این موضوع در مقابل شورای شهر تهران تجمع کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه در دهه 70 قطعه زمینی به تعاونی مسکن واگذار شد، گفت: 70 درصد آن باید توسط شهرداری به عنوان فضای سبز حفظ می‌شد و تنها در 30 درصد آن ساخت و ساز انجام می‌گرفت.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اضافه کرد: اما از آنجا که این قطعه زمین در پهنه G111 (پهنه سبز) قرار دارد، از شهرداری درخواست کردیم که زمین دیگری را به آنها واگذار کند.

به گفته شکیب، به این ترتیب پرونده در آذر سال گذشته به کمیسیون ماده 7 رفت و در نهایت قطعه زمین دیگری به این تعاونی واگذار شد که البته باز هم بخش عمده این زمین هم جزء پهنه سبز بود.
 
وی با تأکید بر این موضوع که در جلسه کمیسیون ماده 7 از شهردار منطقه خواستیم که زمین دیگری را که با پهنه سبز فاصله داشته باشد به این تعاونی واگذار کنند، گفت: اما آنها اعلام کردند که زمین مناسب دیگری در اختیار ندارند.

شکیب هشدار داد: بر این اساس پروانه مسکونی برای ساخت و ساز در لبه این زمین که جزء پهنه مسکونی محسوب می‌شود و بین پهنه سبز و مسیر بزرگراهی محصور است صادر شده و قرار است 499 واحد مسکونی در این قطعه زمین ساخته شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که 300 اصله درخت در این زمین وجود دارد و ساخت و ساز انبوه در حاشیه آن موجب آسیب جدی به فضای سبز می‌شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم در ادامه این بحث گفت: از نظر شهرسازی ساخت شهرک مسکونی در جوار بزرگراه کار درستی نیست و می‌تواند مسئله ساز شود.

در ادامه جلسه تقوی معاون قالیباف گفت که این زمین‌ها پیش از ابلاغ طرح تفصیلی شهر تهران بوده و رای کمیسیون ماده پنج داشته است.

 وی بیان کرد: مستندات این موضوع وجود دارد به کمیسیون عمران ارائه می‌شود. 

در ادامه این بحث شکیب گفت که مصوبه کمیسیون ماده 5 مربوط به قطعه زمین اولی بود که در اختیار این تعاونی قرار گرفت و زمین جایگزین رای کمیسیون ماده 5 را ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها