امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25340
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المیادین در گزارشی از نشست جهانی اخوان المسلمین در استانبول ترکیه اعلام کرد ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه المیادین در گزارشی از نشست جهانی اخوان المسلمین در استانبول ترکیه اعلام کرد که رهبران اخوان المسلمین پس از چندین روز رایزنی سندی را به عنوان سند راهبردی منتشر کرده‌اند.

در بخشی از این سند که مربوط به تحولات مصر است تاکید شده که کشورهای غربی از جمله آمریکا غیر قابل اعتماد هستند و این درحالی است که ترکیه و قطر همچنان دوستان اخوان‌اند که می توان به کمک‌هایشان اعتماد کرد.

این سند تاکید دارد که دلیل اصلی شکست اخوان المسلمین در مصر شکاف بین جریانات اسلامی در مصر و افزایش درگیری اخوان با گروه‌های سلفی عنوان شده است.

این سند نمود این شکاف را اختلافات بین احزاب النور، الوسط و سازندگی و توسعه با حزب عدالت و آزادی شاخه سیاسی اخوان المسلمین عنوان کرده است.

این سند تصریح می‌کند، افزایش فشارها بر اخوان المسلمین منجر به این شده که رهبران اخوان بر لزوم اتحاد درون سازمان و لزوم بازگشت به فعالیت سری اتفاق نظر پیدا کنند.

درحال حاضر سازمان بین المللی اخوان المسلمین سلسله نشست‌های محرمانه و سری را با هم پیمانان خود در شهر «استانبول» ترکیه با هدف تدوین برنامه و طرحی جهت تعامل با اوضاع جاری در مصر به ویژه پس از اقدام ارتش مصر در برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری این کشور و «جماعت اخوان المسلمین» از قدرت در این کشور برگزار می‌کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها