امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25355
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 88
به گزارش فارس به نقل از پایگاه لبنانی الحدث نیوز، منابع پیگیری کننده فعالیت‌های تمام سلام فاش کردند که بعد از اینکه وی با اجماع حداکثری پارلمان به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه لبنانی الحدث نیوز، منابع پیگیری کننده فعالیت‌های تمام سلام فاش کردند که بعد از اینکه وی با اجماع حداکثری پارلمان به عنوان مأمور تشکیل دولت لبنان انتخاب شد و بعد از اینکه مجلس نمایندگان مصوبه تمدید فعالیت‌های خود را تصویب کرد محافل سعودی مرتبط با پرونده لبنان با هیئتی از سوی ولید جنبلاط که شامل تیمور فرزند وی و وائل ابوفاعور وزیر لبنانی بود، دیدار کرد.
مقامات سعودی در این دیدار موافقت خود را با تمدید فعالیتهای پارلمان اعلام کرده و به صراحت از تغییر شرایط و مناسبات در مرحله بعد از تمدید صحبت کردند، این نشان می‌دهد که شرایط انتخاب تمام سلام به عنوان مأمور تشکیل کابینه تغییر کرده و آنها دیگر الان به دنبال تشکیل دولت برای برگزاری انتخابات نیستند، بنابراین مأموریت دولت آینده تغییر کرده است و می‌طلبد که ریاض به دنبال تجدید نظر در نام نخست‌وزیر آینده باشد.

السفیر به نقل از یک منبع از هیئت حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان نوشت که سعودی‌ها پیام هایی دادند که مفاد آن این بود که در مقابل تسهیل در روند تمدید فعالیت‌های پارلمان و همچنین تمدید ریاست نبیه بری بر آن باید تمام سلام از مأموریت تشکیل دولت در لبنان کنار گذاشته شود و سعد الحریری یا فواد سنیوره به تشکیل دولت جدید مأمور شوند،‌ این موضوع باعث تردید جنبلاط شده و از این رویکرد ریاض نسبت به مسایل داخلی لبنان ابراز ناراحتی کرده است.

این اطلاعات باعث شده تا سلام ارتباطاتی را با ولید جنبلاط به عنوان حامی و شریک خود در روند رایزنی برای تشکیل دولت برقرار کرده و از سوی دیگر با تغییر رویکردهای خود بعد از اعتراضاتی که به نبیه بری داشت، با وی دیدار کند.

عربستان پیش از این کنار گذاشتن کامل حزب‌الله لبنان از دولت‌ آینده را شرط خود برای تشکیل دولت لبنان اعلام کرده بود که البته این طرح غیر از جریان المستقبل که عامل اصلی عربستان در لبنان است، از سوی بیشتر گروه های سیاسی در این کشور رد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها