امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25356
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، نشست خبری «همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین» با حضور احمد اسفندیاری معاون روابط ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، نشست خبری «همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین» با حضور احمد اسفندیاری معاون روابط بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین، دکتر احمد دوست محمدی رئیس پژوهشکده راهبردی فلسطین، محمد زحمتکش عضو هیات علمی دانشگاه تهران و سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  صبح امروز در مرکز مطالعاتی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

زحمتکش: برگزاری همایش بیداری اسلامی استعدادی در حد وزارتخانه می‌طلبد

محمد زحمتکش عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ابتدای این مراسم، گفت: حضور فلسطین و بیداری اسلامی مسئله‌ای نیست که از کسی مغفول مانده باشد و طبیعتاً افرادی در مسیر برگزاری همایش‌ها و دپارتمان‌ها با عنوان تحقیق و پژوهش در این راه قدم گذاشته‌اند که قابل تقدیر است.

اسفندیاری: امام خمینی(ره) از تجربیات مشروطیت استفاده کرد

احمد اسفندیاری معاون روابط بین‌المللی سازمان بسیج در ادامه این نشست اظهار داشت:‌ نمی‌خواهم خاطرات بد و گذشته سال 88 را یادآوری کنم اما بحث‌های انحرافی آن جا با سردادن شعار «نه غزه نه لبنان» مطرح شد که ‌بیانگر این بود که آن‌ها نه ایران را دوست داشتند و نه می‌فهمیدند که چه می‌گویند. کسانی این شعارها را در دهان آنها می‌گذاشتند و برخی هم افراد مفسد‌ فی‌الارض بودند که درک صحیحی از حضرت امام نداشتند.

وی با اشاره به سخنان مطرح شده امام خمینی (ره) در سال‌های نخستین نهضت انقلاب اسلامی، گفت:‌ سخنان امام که در سال‌های 41 و 42 عنوان شد به همان نقطه تاریخی اشاره داشت که در 200 سال گذشته معطوف ایران شده بود. موضوع مشروطیت و نهضت ملی صنعت نفت مسئله‌ای بود که منشأ آن به انگلیس، آمریکا و روس‌ها می‌رسید. مشروطیت نتیجه‌ای جز حضور در سفارت روسیه و انگلیس نداشت. دکتر مصدق هم سرانجام به آمریکایی‌ها پناه برد. این نکاتی بود که امام راحل به آن توجه داشت.

معاون بین‌الملل سازمان بسیج در ادامه تصریح کرد: امام خمینی در صحبت‌های نخستین خودشان در آغاز نهضت اسلامی به این نکته اشاره کردند که تمام گرفتاری‌های ما از سوی آمریکا و انگلیس است و در مطلبی به محمدرضا پهلوی می‌گویند مگر شما آمریکایی هستید که بحث کردن درباره آمریکا و انگلیس شما را ناراحت می‌کند. امام راحل متوجه شدند که مشکل تاریخی از کجاست و در مطلبی عنوان داشتند که نقطه سرطانی باید از روزگار محو شود و با تشکیل بسیج مستضعفین به این فکر بودند که از استبداد آمریکایی نجات یابند.
 
با ایجاد نقش تاریخی، نوای تفکر بسیج را در جهان طنین‌انداز کنیم

اسفندیاری با اشاره به سخنان امام راحل در سال 67 خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سال 67 انتظارش را از بسیجیان اینگونه عنوان داشت که شما باید به فکر حکومت جهانی اسلام باشید و امروز شاهد گسترش اسلام و اضمحلال صهیونیسم هستیم. ما باید نقش تاریخی خودمان را ایفا کنیم و بسیج ناب نباید عقب بیفتد و باید گام برداریم و نوای تفکر بسیج را در جهان طنین‌انداز کنیم.

همایش بیداری اسلامی با الگو برداری از قرآن و احادیث ائمه برگزار می‌شود

وی با تشریح همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج مستضعفین گفت:‌ برای برگزاری این برنامه از سال گذشته کار را در بعد علمی آغاز کردیم و بیشتر تلاش می‌کنیم که موضوع علمی بسیج را در رأس کار قرار دهیم. بسیج با مختصات اسلامی و ایرانی باید الگو و کارآمد مستضعفین دنیا مطرح شود. برای برگزاری این همایش از مبانی نظری برگرفته از قرآن، احادیث ائمه و فرمایشات مقام معظم رهبری الگو گرفته‌ایم که به زبان‌های مختلف دنیا عنوان خواهد شد.

موضوع قربانیان ایران در جنگ جهانی را جهانی کنیم

وی با اشاره به برخی از موضوعاتی مطرح شده از سوی صهیونیست‌ها از جمله هولوکاست، گفت: ‌در حال حاضر موزه‌‌هایی در آلمان وجود دارد که موضوع هولوکاست را معرفی می‌کنند و کشورمان که سردمدار مبارزه با صهیونیست‌ است، هنوز به خوبی نتوانسته است این موضوع را تبیین کند. به نظر من ایران در مقطع جنگ جهانی که بالغ بر 5 میلیون نفر قربانی داشت، می‌تواند موضوع خود را همانند هولوکاست در ابعاد جهانی عنوان کند.

اسفندیاری در پایان سخنانش از پایگاه اطلاع‌رسانی همایش بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین و پژوهشکده مطالعات فلسطین رونمایی کرد.

به گزارش فارس، همایش بین‌المللی بیداری اسلامی 24 و 25 دی‌ماه 92 در کشورمان برگزار می‌شود که علاقمندان می‌توانند پژوهش‌ها و آثار خود را تا 15/9/92 به دبیرخانه برگزاری این همایش ارائه دهند. خلاصه مقالات شرکت‌کنندگان باید تا پایان شهریورماه سال جاری ارائه شود.‌ شرکت در این همایش برای شرکت‌کنندگان نوعی امتیاز علمی محسوب می‌شود.

وب سایت همایش بین‌المللی بیداری اسلامی و بسیج جهانی مستضعفین به آدرس www. ic-ia.ir است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها