امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25357
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور بعد از ظهر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور بعد از ظهر امروز (دو شنبه) در جریان سفر به استان سمنان با حضور در روستای حسین آباد واقع در شهرستان میامی، سه طرح مهر ماندگار را در شهرستانهای شاهرود و میامی به طور همزمان افتتاح کرد.
طرح گازرسانی به شهر بیارجمند، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و پروژه بهسازی و احداث باند دوم شاهرود – میاندشت از جمله پروژه‌هایی بودند که توسط معاون اول رییس جمهور به بهره‌برداری رسیدند.
گفتنی است اعتبار تخصیص یافته برای طرح گازرسانی به شهر بیارجمند 12.200 میلیارد تومان ، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود 6 میلیارد تومان و پروژه بهسازی و احداث باند دوم شاهرود به میاندشت 15 میلیارد تومان بوده است.
رحیمی در مراسم بهره ‌برداری از طرح های مهر ماندگار شهرستانهای شاهرود و میامی، اظهار داشت: استان سمنان، استان وسیعی است که قابلیت آن را دارد تا بخش عمده‌ای از نیازهای خود و استانهای همجوار را تامین کند.
معاون اول رییس جمهور افزود: دولت به دنبال آن است که آب را به استان انتقال دهد تا نیاز کشاورزان و صنعتگران این منطقه رفع شده و در جهت آبادانی استان اقدام شود.
رحیمی در ادامه با اشاره به اقدامات احمدی نژاد در دولتهای نهم و دهم، خاطرنشان کرد: ایشان برای بسیاری از طرح های نیمه تمام کشور اعتبار در نظر گرفت و آنها را به مرحله اجرا رساند.
وی همچنین با حضور درحوالی روستای حسین آباد واقع در شهرستان میامی، سد مخزنی کالپوش و تاسیسات وابسته آن را افتتاح کرد.
نقش این سد تنظیم و مهار آبهای هدر رونده حوزه و همچنین ذخیره سازی آب انتقالی از بند قوشه دگرمان به منظور افزایش پتانسیل منابع آب سطحی و بهبود آب شرب شهرستان شاهرود است.
سد مخزنی کالپوش بر روی رودخانه کالپوش از نوع خاکی با هسته رسی به شکل قوسی و با حجم 16.7 میلیلون متر مکعب است که ارتفاع آن از روی بستر رودخانه 40 متر بوده، طول تاج آن 276 متر و عرض این تاج 8 متر است.
تنظیم و کنترل سیلابهای رودخانه حسین آباد و حوزه آن، تامین آب شرب و صنعت شهرستانهای شاهرود و میامی به میزان 10 میلیون متر مکعب در سال و افزایش اشتغال زایی در منطقه از جمله اهداف احداث این سد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها