امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25361
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «دیلی‌تلگراف» به نقل از منبعی نزدیک به دفتر نخست‌وزیری انگلیس نوشت «دیوید کامرون» از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «دیلی‌تلگراف» به نقل از منبعی نزدیک به دفتر نخست‌وزیری انگلیس نوشت «دیوید کامرون» از ارسال سلاح برای مخالفان دولت سوریه و دخالت بیشتر در این کشور منصرف شده است.

به نوشته تلگراف، این تصمیم پس از آن اتخاذ شده که جمعی از فرماندهان نظامی شورای امنیت ملی انگلیس به کامرون نسبت به نگرانی‌های موجود در مورد قدرت ارتش سوریه و تبعات دخالت بیشتر در این کشور هشدار داده‌اند.

این فرماندهان نظامی به نخست‌وزیر انگلیس هشدار داده‌اند که با قدرتی که ارتش سوریه دارد، ارسال تسلیحات و موشک‌های سبک برای مخالفان، مشکلی را در سوریه حل نمی‌کند. علاوه بر این، دغدغه فزاینده‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه تسلیحات ارسالی به سوریه به جای آنکه به مخالفان میانه‌روتر برسد، به دست گروه‌های افراطی بیفتد، که همین امر می‌تواند اثر عکس دهد و امنیت انگلیس را در معرض تهدیدی بلندمدت کند.

به گفته این فرماندهان، دخالت نظامی گسترده‌تر نظیر اعلام منطقه پرواز ممنوع در سوریه با توجه به توان پدافندی ارتش این کشور، می‌تواند انگلیس را درگیر جنگی بلندمدت در سوریه کند.

چند روز قبل هم ارسال سلاح به سوریه به موافقت نمایندگان پارلمان منوط شده بود. امری که احتمال تحقق آن بسیار اندک است، چراکه علاوه بر نمایندگان حزب کارگر و لیبرال دموکرات، بسیاری از هم‌حزبی‌های کامرون در حزب محافظه‌کار هم با دخالت بیشتر در سوریه مخالف هستند.

به نظر می‌رسد مجموعه این موارد نهایتا کامرون و «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس را وادار به عقب‌نشینی کرده است. این دو از حامیان جدی ارسال سلاح به سوریه بوده و بارها لغو ممنوعیت اروپایی ارسال سلاح به سوریه را خواستار شده بودند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها