امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25366
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» به نقل از منابعی در وزارت خارجه اسرائیل مدعی شد این اتحادیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» به نقل از منابعی در وزارت خارجه اسرائیل مدعی شد این اتحادیه در نشست هفته آینده وزرای خارجه کشورهای عضو، حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار می‌دهد. بنا بر این گزارش، این تصمیم قرار است با وجود مخالفت برخی کشورهای عضو، اتخاذ شود.

یک مقام عالی‌رتبه در وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی در این مورد می‌گوید: شانس بالایی وجود دارد که در نشست دوشنبه آینده، با قرار گرفتن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی موافقت شود.

انگلیس، آلمان، فرانسه و هلند از جمله کشورهای اروپایی حامی قرار گرفتن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا هستند. در مقابل کشورهایی چون جمهوری چک، اتریش و مالت مخالف این اقدام هستند و می‌گویند این کار موجب بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه می‌شود. قرار گرفتن نام حزب‌‌الله در لیست گروه‌های تروریستی منوط به موافقت تمام 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است.

رژیم‌صهیونیستی در چند وقت گذشته به خصوص بعد از حادثه انفجار اتوبوس اسرائیلی‌ها در شهر «بورگاس» بلغارستان فشار زیادی را به اتحادیه اروپا آورده تا بتواند این اتحادیه را مجبور به قرار دادن نام حزب‌الله در لیست گروه‌های تروریستی کند.

اسرائیلی‌ها با همراهی مقامات بلغار حزب‌الله را به دست داشتن در انفجار بورگاس متهم کرده و آن را مستمسکی برای تروریست نامیدن حزب‌الله قرار داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها