امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2537
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در نشست خبری پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در نشست خبری پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران که امروز در اداره‌کل نوسازی مدارس استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز از فروردین آغاز شده است و تا 10 اردیبهشت در 31 استان و 550 شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با اینکه جامعه خیرین مدرسه‌ساز، نهادی غیر سیاسی است، افزود: برای برگزاری جشنواره‌ها طوری برنامه‌ریزی کردیم تا با زمان انتخابات ریاست جمهوری‌ هم‌زمان نشود.

حافظی با بیان اینکه تحریم‌ها در کمک‌های مردمی تأثیر نداشته است، ادامه داد: در کنار 400 هزار خیّر کشور، شاهد حضور 100 هزار خیّر دانش‌آموز هستیم که در آینده یقین داریم این تعداد به 12 میلیون دانش‌آموز می‌رسد.

وی گفت: دشمنان برون مرزی نگران هستند که ملت ایران دارای بمب اتمی باشد؛ در حالی دشمنان باید نگران حضور مردم خیّر باشند زیرا بستر علم و دانش را فراهم می‌کنند.

* ۱۰۸۴ میلیارد تومان تعهد خیّرین در سال ۹۱
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور به تعهد خیّرین در سال 91 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 91، خیّرین مدرسه‌ساز 1084 میلیارد تومان تعهد کردند که 60 درصد تعهدات تحقق پیدا کرده است که البته ساخت برخی پروژه‌ها بیش از یکسال طول می‌کشد. 

وی، مشارکت فرهنگیان و دانش‌آموزان را در مدرسه‌سازی پرشور توصیف کرد و افزود: 200 تومان حمایت دانش‌آموزی معادل 100 میلیارد تومان است و این روحیه کمک نیز در دانش‌آموزان نهادینه می‌شود.

* گسترش فعالیت خیّرین مدرسه‌ساز
حافظی به گسترش فعالیت خیرین مدرسه‌ساز اشاره کرد و ادامه داد: در گذشته مدارس 4 نوبته بود و خیّرین به دنبال مدرسه‌سازی بودند؛ سپس به سراغ هوشمندسازی مدارس رفتیم و اکنون کمک مالی برای تحصیل دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت است.

وی اضافه کرد: بر این اساس طرحی را در نظر داریم تا دانش‌آموزان مستعد مناطق محروم از دوره ابتدایی تا دانشگاه توسط خّیرین تحت پوشش قرار گیرند.

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، مشکل بزرگ خیرین در استان‌های پرجمعیت را زمین عنوان کرد و گفت: خیّرین با علاقه کار می‌کنند و نمی‌توان گفت که کدام استان بهتر است اما از نظر میزان تعهدات، استان تهران، خوزستان و خراسان رضوی در صدر هستند.

وی به طرح تکمیل پروژه‌های دولتی توسط خیِّرین اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس این طرح که به مجلس و دولت پیشنهاد دادیم، خیّرین آمادگی دارند تا پروژه‌های نیمه‌تمام دولت در بحث مدرسه‌سازی را به اتمام برسانند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها