امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25376
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، حازم ببلاوی نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه در مصر فردا سه‌شنبه رایزنی‌های خود با کاندیداهای سمت های ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از الیوم السابع، حازم ببلاوی نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه در مصر فردا سه‌شنبه رایزنی‌های خود با کاندیداهای سمت های وزارتی را به پایان می‌رساند. وی در دو روز گذشته با 26 نفر از این افراد دیدار و در راستای تشکیل دولت جدید در مصر با آنها رایزنی کرده است.

وی در این راستا امروز با کاندیداهای خود برای تصدی وزارتخانه‌های توسعه محلی، حمل و نقل و آب رسانی و ورزش و آثار باستانی و برنامه ریزی و برق و بازرگانی و ارتباطات و توسعه اداری دیدار کرده است.

ببلاوی روز گذشته با 14 نامزد تصدی چند وزارت خانه دیدار کرده بود که «نبیل فهمی» برای وزارت خارجه، «احمد البرعی» وزارت همکاری و رفاه اجتماعی، «ایناس عبدالدایم» وزارت فرهنگ، «احمد جلال» وزارت دارایی، «دریه شرف الدین» وزارت اطلاع رسانی، «محمد مختار جمعه» وزارت اوقاف، «منیر فخری عبدالنور» وزارت سرمایه گذاری، «امین المهدی» وزارت دادگستری، «کمال ابو عیطه» وزارت نیروهای کار، «هشام زعزوع» وزارت گردشگری، «حسام عیسی» وزارت آموزش عالی کاندیدا شده‌اند.
وی همچنین با دو تن از نامزدهای وزارت‌خانه های بهداشت و نفت نیز دیدار کرده و رایزنی‌های نخست‌وزیر مصر با نامزدهای وزارت نفت، محیط زیست و بهداشت نیز ادامه خواهد داشت.

منابع آگاه تأکید کردند که وزرای برق، مسکن و ارتباطات در پست خود ابقا خواهند شد و «اشرف العربی» بار دیگر به عنوان وزیر برنامه ریزی انتخاب خواهد شد.

پیشتر ببلاوی تعداد وزرای دولت خود را 30 وزیر اعلام کرده و گفته بود که سوگند آنها نهایتا تا روز چهارشنبه آینده انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها