امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25378
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۵۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میشل عون رئیس جریان آزاد ملی لبنان در گفت‌وگو با رادیو نور تاکید کرد که تفاهم راهبردی با حزب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، میشل عون رئیس جریان آزاد ملی لبنان در گفت‌وگو با رادیو نور تاکید کرد که تفاهم راهبردی با حزب الله لبنان هرگز تغییر نخواهد کرد و مسایل داخلی نیز وجود دارد که باید با نرمش بیشتر با سایر گروه های لبنانی آن را بررسی کرد.

وی با تاکید بر اینکه مسایلی وجود دارد که نباید بین این دو جریان همراهی وجود داشته باشد، در عین حال تاکید کرد: ما همچنین به دنبال گسترش این تفاهم به سایر محورها هستیم.

عون تاکید کرد که حزب الله به دنبال ثبات در کشور است و هزینه‌های زیادی برای باقی ماندن ثبات در لبنان پرداخت کرده است، اگر این ثبات در کشور مهیا شود، امنیت برای تمامی انسان‌ها فراهم خواهد شد.

وی از هر همگرایی بین گروه‌های لبنانی استقبال کرده و گفت که همگرایی و ثبات برای تمامی لبنانی‌هاست، عون در مورد تمدید ریاست جان قهوه چی بر ارتش نیز گفت که موضع وی قبل از مطرح شدن پیشنهاد تمدید مشخص بود و وی انگیزه‌های 14 مارس برای تمدید سمت وی را نمی‌داند.

رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان تصریح کرد که عده‌ای وجود دارند که سر حزب الله را می‌خواهند، به همین علت آن را به مشارکت در عملیات ارتش در عبرا متهم می کنند، این گروه به ارتش نیز در موارد مختلف حمله می‌کنند و می‌خواهند آن را به محور شکاف داخلی در لبنان تبدیل کنند.

وی در مورد انفجار بئر العبد تصریح کرد که اولویت این انفجارها از بین بردن ساختار ملی لبنان است که تضمینی برای این کشور به شمار می‌رود و اجازه نمی‌دهد اوضاع این کشور به سمتی پیش برود که در عراق وجود دارد.

عون تاکید کرد: اگر حزب الله لبنان در دولت حضور نداشته باشد، ما نیز حضور نخواهیم داشت، اوضاع آینده مشخص خواهد کرد که موضع ما مانور نیست، مشکل این است که حقوق ما در هر مرحله کمتر می شود، مجموع وزرای جریان آزاد و هم پیمانان آن بر اساس حجمی که در کشور دارند، باید از 11 وزیر تا 13 وزیر باشد.

وی ابراز داشت که هنوز در مورد اسامی و تعداد وزارتخانه‌ها با تمام سلام به توافق نرسیده است.‌ عون از مناسبات خود با نبیه بری نیز گفت و تصریح کرد که گاهی با وی اختلاف نظر و گاهی اتفاق نظر دارد، اما الان موضوعی برای بررسی بین دو طرف وجود ندارد. مناسبات با میشل سلیمان نیز در تمامی عرصه ها در آرامش است.
عون مناسبات خود با بکرکی دفتر اسقف مارونی‌های لبنان را نیز خوب و طبیعی خواند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها