امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25403
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 74
امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

امیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به شعار اعتدال آقای حسن روحانی اظهار داشت: واژه اعتدال در اصطلاح سیاسی کشورمان واژه تعریف شده‌ای نیست و طرح عناوینی مانند نیروهای رادیکال، حزب دموکرات و محافظه‌کار ریشه در ادبیات سیاسی غرب دارد.

وی افزود: اعتدال در لغت به معنای عدم افراط و تفریط است و مبنای اسلام نیز همواره بر همین اصل استوار بوده و انسان‌ها را به آن سمت هدایت می‌کند بدان معناست که انسان با توجه به توانایی‌های خدادادی در راستای استفاده از آنها و تسلطی که بر جهان دارد نه افراط کند و نه تفریط.

* اعتدال در مفهوم ادبیات سیاسی کشورمان حرکت در چارچوب آرمان‌های انقلاب اسلامی است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: اعتدال در مفهوم ادبیات سیاسی کشورمان به معنای حرکت در چارچوب آرمان‌های انقلاب اسلامی است و حال باید مشخص شود که منظور از اعتدال، تغییر در روش‌های نظام است یا در چارچوب نظام.

* اعتدال همراه با تغییر چارچوب‌ها جای اشکال دارد 

وی تصریح کرد: معتقدیم تا جایی که مبنای اعتدال بر اساس ارزش‌های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مخالفت با زورگویی، خشونت و سلطه‌گرایی که معیار افراط و تفریط در عرصه سیاست یک نظام است، باشد و دولت بخواهد در این چارچوب از تکنیک‌ها و تاکتیک‌های دیگر استفاده کند و آرمان‌های اسلامی را محقق بخشد، امری پسندیده محسوب می‌شود و چنانچه منظور از اعتدال، تغییر در چارچوب‌ها باشد این مسئله قطعا اشکال دارد و باید بررسی شود.

* مدیران نباید به دنبال اقدامات رادیکالی باشند

نماینده مشهد با اشاره به خودداری کردن از اقدامات رادیکالی در دولت یازدهم بیان داشت: مدیران نباید به دنبال اقدامات رادیکالی باشند، چراکه تجربه سال‌های 78 و 88 نشان داده است که هرگاه مدیران، سیاست‌گذاران و افراد تأثیرگذار جامعه به چنین اقداماتی کمک کرده‌اند، رفتارهایی غیرقانونی و رادیکالی در جامعه شکل گرفته است.

* مدیران معتقد به نظام نمی‌گذارند رفتارهای رادیکالی در جامعه شکل گیرد

قاضی‌زاده در پایان گفت: چنانچه دولت به دنبال برنامه‌ها نظام و به‌کارگیری مدیران معتقد به نظام باشد، آنها نخواهند گذاشت که رفتارهای رادیکالی در جامعه شکل گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها