امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25412
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، رافیس بورگانف، در حضور نمایندگان خبری فارس و ایسنا اظهار داشت: طبق برنامه‌هایی که داشتیم، به 80 درصد ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از کازان، رافیس بورگانف، در حضور نمایندگان خبری فارس و ایسنا اظهار داشت: طبق برنامه‌هایی که داشتیم، به 80 درصد برنامه‌های خود رسیده‌ایم و امیدواریم تا پایان مسابقات به صد درصد اهداف خود برسیم. در جریان مسابقات المپیک دانشجویی دیدیم چقدر زیاد علاقمندان به تماشای مسابقات علاقه و تمایل نشان می‌دهند و فروش بلیت مسابقات بیانگر همین موضوع است. امیدواریم با سرمایه‌گذاری انجام شده، همین تماشاگران عمدتا جوان، در آینده خود ورزشکار روسیه شوند و بتوانند با افتخار برای روسیه مدال کسب کنند.

وی در مورد هزینه برگزاری مسابقات از ابتدا تا پایان عنوان کرد: از زمانی که برای این مسابقات کار را شروع کردیم تا اکنون بیش از 200 میلیارد روبل هزینه شده است.

بورگانف در خصوص اهداف ورزشی جمهوری تاتارستان عنوان کرد: می‌خواهیم این جمهوری به مرکزی مهم در ورزش روسیه تبدیل شود. ما برای همین مسابقات 30 سالن ورزشی جدید در کازان ساختیم و 28 سالن را نیز به کلی تعمیر کردیم. همچنین دهکده المپیک را بازسازی کردیم که بعد از بازی‌ها در اختیار دانشجویان با بهترین امکانات قرار گیرد.

وی ادامه داد: فرق عمده مسابقات المپیک و یونیورسیادها این است که در المپیک‌ها فقط قهرمانان حضور می‌یابند. در حالی که در یونیورسیادها قهرمانان ورزشی دانشجویی از سراسر دنیا حضور می‌یابند. قهرمانانی فرهنگی که به همین خاطر مسابقات یونیورسیاد را به جشنواره‌ای فرهنگی تبدیل می‌کنند. به هر حال برای ما مایه افتخار است که در این دره پذیرای قهرمانان بیش از 160 کشو دنیا شدیم.

بورگانف در مورد مناسبات ورزشی ایران و تاتارستان نیز عنوان کرد: با کمک آقای شایان، سرکنسول تلاش داریم مناسبات ورزشی میان ایران و تاتارستان استمرار یافته و مرتب تقویت شود. ما این همکاری را از رقابت تیم روبین کازان با تیم‌های فوتبال ایرانی شروع کرده‌ایم. با توجه به اینکه فوتبال و اصولا ورزش قانون خودش را دارد، تلاش می‌کنیم از طریق ورزش روابط خود را بسط و گسترش دهیم. ما ورزشکاران خود را به ایران می‌فرستیم و پذیرای ورزشکاران ایران در اینجا می‌شویم. به این ترتیب در کنار ورزش، در عرصه تبادل فرهنگ نیز تلاش می‌کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: به سهم خود از شما نمایندگان خبری ایران تشکر می‌کنم که به کشورمان و شهر کازان آمدید. امیدواریم پس از بازگشت به کشورتان با بیان نکات کازان، تبلیغ‌های خوبی از مردم و امکانات کازان داشته باشید تا بتوانیم مناسبات خود را بسط و گسترش دهیم.

پیکارهای یونیورسیاد از شنبه گذشته آغاز شد و تا چهارشنبه (فردا) ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها