امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25420
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس رجایی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عباس رجایی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در جریان رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، در اخطاری با استناد به اصل 85 قانون اساسی، بند «ه» ماده 17 این لایحه را مغایر قانون دانست و اظهار داشت: طبق قانون اساسی وظیفه نمایندگی مجلس قائم به شخص بوده و قابل واگذاری نیست.

وی افزود:‌ این بند طوری نگارش شده که به نظر می‌رسد نیروی انتظامی می‌تواند به نحوی قانونگذاری کند که این خلاف اصل 85 قانون اساسی است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار رجایی گفت: از آنجا که واژه «مقررات» در این بند آمده و این واژه نیز واژه عامی است، لذا می‌تواند قانونگذاری تلقی شده و برخلاف حیثیت مجلس است.

رئیس مجلس در ادامه ضمن وارد دانستن اخطار، از نمایندگان درباره آن رای‌گیری کرد که وکلای ملت با 164 رای موافق، 15 رای مخالف و 12 رای ممتنع از 237 نماینده حاضر در جلسه، با وارد بودن این اخطار موافقت کردند و سپس رئیس مجلس این بند را از ماده 17 حذف کرد.

به گزارش فارس، در بند «ه» ماده 17 لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور آمده است: عدم اجرای مقرراتی که توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خصوص واحدهای صنفی وضع شده یا می‌شود.

مقررات موضوع این بند در ماده واحدهای صنفی به پیشنهاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با همکاری اتاق اصناف ایران تهیه می‌شود و از ظرف 6 ماه به تصویب هیئت عالی نظارت می‌رسد.

تبصره‌های 4و 5 ماده 17 لایحه مذکور پیش از این برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شده و مراعا مانده بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها