امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25423
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید مرتضی بختیاری شامگاه گذشته در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین جشن گلریزان که به همت ستاد دیه کشور و با حضور جمع کثیری ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید مرتضی بختیاری شامگاه گذشته در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین جشن گلریزان که به همت ستاد دیه کشور و با حضور جمع کثیری از خیرین برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری جشن های گلریزان سنت حسنه ای است که باعث می شود تا از نیازمندان دستگیری شود.

وی گفت: تشکیلات ستاد دیه کشور با همکاری خوب خیرین و همچنین کمک های مالی روسای قوا تلاش می کنند تا محکومین جرایم مالی غیرعمد مانند حوادث رانندگی، مهریه و دیه از زندان آزاد شوند.

وزیر دادگستری کشورمان گفت:از انجا که احکام صادر شده از سوی دادگاه ها در هنگام تحمل کیفر به زندانها  ارائه می شود این محکومان از همین طریق شناسایی شده و به ستاد دیه کشور معرفی میشوند.

وی افزود: پس از شناسایی این افراد از سوی واحدهای اجرای احکام و همچنین زندان ها مقدمات آزادی انها از سوی ستاد دیه کشور محیا می شود.

بختیاری به سفرهای استان هیأت دولت اشاره کرد و گفت: در حاشیه سفرهای هیأت دولت نیز شاهد ان بوده ایم که با کمک دادگستری های استانها و همچنین گذشت شاکیان تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد می شوند.

یکی از خبرنگاران درباره دستاورد دوره وزارت بختیاری از وی پرسید که وزیر دادگستری گفت: در مدت وزرات بنده تلاش مضاعفی کردم تا در جهت آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد موفق باشم.

وی گفت: آزادی این زندانیان 2 خانواده را بعضا از مشکلات نجات می دهد و همین امر باعث شد تا در دوره وزارت به این موضوع توجه ویژه داشته باشم.

بختیاری همچنین به آیین نامه اجرایی ماده 2 قانون محکومیت های مالی صادر شده از سوی رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: این آیین نامه که از جانب رئیس قوه قضاییه صادر شد تأثیر بسزایی در کاهش جمعیت کیفری زندانیان جرائم مالی غیرعمد داشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار