امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25427
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، جنبش تمرد بحرین اعلام کرد که 14 اوت نقطه آغاز جدیدی برای پایان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، جنبش تمرد بحرین اعلام کرد که 14 اوت نقطه آغاز جدیدی برای پایان دادن به حکومت قبیله ای و فاسد و گرفتن حقوق همه ملت بحرین است.

این بیانیه افزود: شنبه شب آینده مرحله اول برنامه فراخوان (برای شرکت در تظاهرات گسترده) در این لحظه تاریخی خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: تهدیدهای رژیم علیه ملت بزرگ بحرین اساسا گواه روشن نامشروع بودن آن است لذا ملت در سالروز آینده جشن استقلال برای بزرگترین طرح قیام مبارزاتی مسالمت آمیز آماده می شود.

رژیم بحرین که از تشکیل جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده است، روز یکشنبه به مردم هشدار داد به دعوت این جنبش برای برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز پاسخ ندهد زیرا در غیر این صورت مجازات و زندانی خواهند شد.

احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی با رد هشدار وزارت کشور رژیم آل خلیفه، برگزاری تظاهرات در روز 14 اوت را حق طبیعی و قانونی خود دانسته و تاکید کردند که نباید این حق از آنها سلب شود.

جنبش تمرد بحرین به تاسی از جنبش تمرد مصر و تونس اخیرا اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.

علی الفردان از فعالان و روزنامه‌ نگاران بحرینی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که «انقلاب 14 فوریه هرگز نمی‌میرد، بلکه در روز 14 اوت آن را بار دیگر احیا و تجدید خواهیم کرد».

وی افزود: ما علیه اوضاع جاری در کشور قیام می‌کنیم تا این واقعیت‌ها و حقایق تلخ و ذلت‌بار را تغییر دهیم و جنبش 14 اوت در واقع تجدید انقلاب 14 فوریه است.

این فراخوان و دعوت بحرینی با استقبال گسترده در میان بحرینی‌ها مواجه شده، به ویژه آنکه جنبش تمرد مصر از زمان شکل گیری در 30 ژوئن تاکنون توانسته، موفقیت‌هایی را در عرصه سیاسی مصر محقق کند.

جنبش تمرد بحرین در بیانیه خود روز چهاردهم اوت (23 مرداد) را روز برگزاری تظاهرات و اعتراضات در سراسر این کشور اعلام کرده وآورده است که روز چهاردهم اوت، لحظه انفجار جدید و تغییر معادلات و ایجاد تحولات راهبردی» در بحرین خواهد بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها