امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25438
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 85
«سعید حاجی میری» مدیرعامل سبحان فیلم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره توزیع فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» در شبکه خانگی نمایش گفت : ...

«سعید حاجی میری» مدیرعامل سبحان فیلم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره توزیع فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» در شبکه خانگی نمایش گفت : متاسفانه اوج  کج سلیقگی در طراحی جلد و پوستر این فیلم مشاهده می‌شود. آنها حتی بما اطلاع ندادند که چه زمانی قصد دارند این اثر را توزیع کنند، چه برسد به اینکه از مشاوره ما برای طرح‌های تبلیغاتی این فیلم استفاده کنند. البته از موسسه رسانه‌های تصویری با نگرش کاملا دولتی که به تازگی مدیریتش نیز تغییر کرده چیزی بیش از این  توقع نمی‌رود .
وی درباره تبلیغ و طراحی پوستر فیلم گفت: تبلیغ فیلم بسیار ضعیف است و طراحی جلد و ولت آن بسیار غلط، مخاطبین باید بدانند برعکس آنگونه که در طراحی پوستر دیده و به مخاطب القا می‌شود ، این اثر در عین حالیکه دارای بار معنایی بسیار عمیق است ، سرشار از لحظاتی شیرین و بیادماندنی است . 

حاجی میری درباره نسخه کامل فیلم توضیح داد: نسخه منتشر شده همان نسخه به نمایش در آمده در جشنواره فجر 86 است . اما گویا موسسه رسانه‌های تصویری با آرم و نام شرکت «سبحان فیلم» مشکل دارد و خودسرانه و با زیر پا گذاشتن مصرحات قانون حمایت مؤلفین و مصنفین حدود  50 ثانیه از تیتراژ فیلم را حذف نموده ، تنها به این منظور که آرم و لوگوی متحرک سبحان فیلم حذف شود. آنان باید بدانند زمانی که سبحان فیلم شکل گرفت، اصلا موسسه رسانه‌های تصویری وجود نداشت و بعضی از این مدیران ناآگاه به عرف و قانون معلوم نیست کجا بودند و چه می کردند! اینک نیز مشخص نیست برای جبران کدام کمبود مدیریتی یا شخصیتی ، موسسه رسانه‌های تصویری قصد دارد با شرکت‌های خصوصی و بخصوص «سبحان فیلم» رقابت کند و از نمایش لوگوی این شرکت واهمه دارد و آنرا ملازم با تحقیر خود و سانسور آنرا لازمه بزرگنمایی خویش می داند!

تهیه کننده و تدوینگر «استشهادی برای خدا» در خاتمه تأکید کرد که تمامی مستندات ضروری برای اثبات تخلف محرز مؤسسه رسانه های تصویری با ارجاع به نسخة اصل این فیلم در فیلمخانه ملی ، نگاتیو موجود در لابراتوار و متراژ قید شده فیلم در پروانه مالکیت و بسیاری ادله دیگر از این قبیل موجود است و با طرح دعوی کیفری مجدانه این تخلف و بی احترامی به حقوق معنوی پدید آورندگان یک اثر هنری را پیگیری خواهیم کرد و باید موسسه رسانه‌های تصویری  پاسخگوی این عمل غیرقابل توجیه و ضد هنری خود باشد و معطوف کردن موضوع به روال مألوف گذشته و عدم اعتراض سایر تهیه کنندگان ابداً رافع این مسئولیت قانونی نخواهد بود .

فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علیرضا امینی به تازگی در شبکه خانگی نمایش توسط موسسه رسانه‌های تصویری توزیع شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها