امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25453
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در نظام‌نامه کمک‌خرج محصلین بی‌بضاعت آمده است: از طرف وزارت معارف به اطفال بی‌بضاعت بااستعداد که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در نظام‌نامه کمک‌خرج محصلین بی‌بضاعت آمده است: از طرف وزارت معارف به اطفال بی‌بضاعت بااستعداد که دوره تحصیلات ابتدائیه را به اتمام رسانیده و می‌خواهند تحصیلات خود را در یکی از مدارس متوسطه یا دارالمعلمین یا صنعتی امتداد دهند ممکن است کمک‌های ذیل به عمل آید:

1ـ مجانی پذیرفتن در مدارس دولتی.

2ـ پرداخت قیمت کتب و لوازمات تحصیلی.

3ـ کمک نقدی برای مخارج زندگانی.

ماده اول: محصلینی که دارای شرایط مُعَیّنه زیادی باشند می‌توانند از مواد فوق به تناسب وضعیت خود استفاده نمایند؛ برای معاف شدن از پرداخت شهریه در مدارس متوسطه و صنعتی و در صورت لزوم دریافت کتب و لوازم‌التحریر.

1ـ از بین صد نفر شاگردان اول که تصدیقنامه شش ساله ابتدایی می‌گیرند، آنهایی که بی‌بضاعت و دارای حسن اخلاق هستند.

دریافت کمک‌نقدی برای مخارج زندگانی

از بین پنجاه نفر شاگردان اول که تصدیق سه ساله متوسطه را می‌گیرند می‌خواهند تحصیلات خود را در قسمت دوم متوسطه یا دارالمعلمین یا مدرسه صنعتی تعقیب کنند، آنهایی که بی بضاعت بوده و دارای حسن اخلاق هستند.

ماده دوم: هر شاگردی که از دولت خرج تحصیلی می‌گیرد در صورتی که در موقع امتحان سالیانه معلوم شود که اهتمام لازمه را ننماید و یا از طرف مدیر مدرسه قبلاً راپرت داده شده غفلت و سوءاخلاق شاگرد مزبور ثابت گردد از دریافت کمک‌خرج محروم خواهد شد.

ماده سوم: اولیای اطفالی که خرج تحصیلی دارند باید متعهد شوند در تمام دوره تحصیله اطفال خود را بدون اجازه وزارت معارف خارج نسازند.

ماده چهارم: در موقع اعزام محصلین به خارجه شاگرد اینکه از دولت کمک‌خرج می‌گیرند با تساوی شرایط لازمه به سایر محصلین مقدم خواهند بود.

ماده پنجم: اداره معارف اسناد و مدارکی را که بر طبق آن محصل مستحق دریافت کمک خرج تحصیل می‌گردد به ضمیمه راپرت به مقام وزارت تقدیم می‌دارد.

ماده ششم: وزیر معارف مبلغی را که برای این مصرف لازم است در بودجه سالیانه وزارتخانه پیش‌بینی می‌نماید.

ماده هفتم: به محصلینی که تا آخر سال 1302 کمک‌خرج تحصیلی دریافت داشته‌اند آنهایی که با تصدیق اداره معارف و مدیران مدارس در تحصیلات خود ساعی بوده و بی‌بضاعت و دارای حسن اخلاق باشند همان مبلغی را که تا آن وقت درباره‌ آنها منظور شده است تا موقعی که تحصیلات خود را ادامه می‌دهند دریافت می‌دارند در صورتی که مجلس شورای ملی تا خاتمه تحصیلی آنها هر ساله مخارج تحصیلی را تصویب نماید.

ماده هشتم: کمک‌خرج شاگرد تا آخر مدت تحصیلی امتداد خواهد داشت که اینکه قطع آن به موجب ماده (2) لازم گردد.

ماده نهم: این نظامنامه از اول حمل (1303) مجری است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها