امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25463
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 95
حوریه دهقان شاد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از نبود عنصر رقابت در رسانه‌ها و مطبوعات داخلی، اظهار داشت: نبود رقابت در رسانه ملی موجب ...

حوریه دهقان شاد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با انتقاد از نبود عنصر رقابت در رسانه‌ها و مطبوعات داخلی، اظهار داشت: نبود رقابت در رسانه ملی موجب شده است که هم‌اکنون شاهد ارتقای سطح کیفی فعالیت‌ها در این رسانه نباشیم.

این کارشناس علوم ارتباطات افزود: باید اجازه ورود بخش خصوصی به این عرصه داده شود؛‌ در این صورت شاهد ایجاد رقابت در رسانه ملی خواهیم بود که همین مسئله می‌تواند به تغییر در سیاست‌ها و مشی‌های رسانه ملی منجر شود.

وی بیان داشت: هر نهادی از جمله رسانه و مطبوعات خواستار این هستند که مشکلاتشان در صنف خاصی مطرح و بررسی شود.

دهقان شاد متذکر شد: حق بیمه، وام مسکن و دیگر مسائل مطبوعات باید در نهاد مستقلی مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته این کارشناس علوم ارتباطات، بدون شک دولت توانایی این را ندارد که تمامی مسائل و خواسته‌های صنف مطبوعات را پوشش دهد و باید خواسته‌های این صنف در مقابل دولت قرار داده شود نه اینکه تحت پوشش دولت قرار گیرد.

دهقان شاد ادامه داد:‌ افرادی که در انجمن صنفی خبرنگاران قرار می‌گیرند باید نماینده واقعی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران باشند. یکی از مشکلات اصلی روزنامه‌نگاران در شرایط کنونی این است که از مزایا و حقوق کافی در مقایسه با تورمی که در جامعه ایجاد شده است، برخوردار نیستند.

وی عدم امنیت شغلی را دیگر چالش پیش‌روی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران عنوان کرد و بیان داشت: توقیف رسانه و مطبوعات به دنبال پیش آمدن مسئله‌ای هرچند کوچک از جمله مصادیق بارز نبود امنیت شغلی در مطبوعات و رسانه‌های داخلی است.

این کارشناس علوم ارتباطات گفت: اگر دولت جدید بتواند در راستای ارتقای سطح امنیت شغلی گامی موثر بردارد بدون شک شاهد ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه‌های داخلی خواهیم شد.

دهقان شاد خاطرنشان کرد: فضای باز سیاسی باید در جامعه حکم‌فرما شود و تحقق این امر مستلزم فراهم بودن فضای مناسب اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها