امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25466
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، استان‌های جنوبی عراق از جمله کربلا در حالی ماه رمضان را آغاز کردند که انفجار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، استان‌های جنوبی عراق از جمله کربلا در حالی ماه رمضان را آغاز کردند که انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده در چند روز اخیر جان دهها تن از اهالی این استان‌ها را گرفته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت.

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در میدان العامل در مرکز شهر کوت از توابع استان واسط چهار کشته و 30 زخمی برجا گذاشت که با توجه به وخیم بودن برخی از زخمی ها پیش‌بینی می‌شود تعداد کشته شدگان این حادثه افزایش یابد.

این انفجار خشم اهالی این شهر را بدنبال داشت تا جایی که با تجمع در محل انفجار مسئولان بومی و نهادهای امنیتی در واسط را به کوتاهی در تامین امنیت این شهر متهم کردند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در واسط گروهک های وابسته به القاعده و بازماندگان حزب بعث صدام را عامل اجرای این عملیات بزدلانه دانست.

در کربلا نیز انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در بازار محله «المعلمین» 20 کشته و زخمی بر جا گذاشت.

بصره از دیگر استان های جنوبی عراق نیز صحنه سه انفجار همزمان خودروی بمب گذاری شده بود که آمار اولیه از تلفات آن، حاکی از کشته شدن 15 نفر و زخمی شدن 20نفر دیگر بود.

یک منبع امنیتی عراق در این باره اعلام کرد که این انفجارها عصر روز یکشنبه رخ داد و در جریان آن ابتدا یک خودروی بمب گذاری شده در منطقه «الساعی» در نزدیکی دفتر حزب الدعوه منفجر شد و پس از تجمع مردم در محل حادثه، انفجار دیگری در آن رخ داد و انفجار سوم نیز در نزدیکی ایستگاه سوخت رسانی «الجزایر» درهمین منطقه به وقوع پیوست.

در استان الناصریه نیز دو انفجار پی در پی در بازار «العصری» منجر به کشته و زخمی شدن 20نفر شد.

اما در بابل نیز در جریان انفجار دو دستگاه خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مقر حزب الدعوه یک افسر پلیس کشته و یک پلیس زخمی شد.

این خودروها در نزدیکی مقر حزب الدعوه و مدیریت آب منطقه پارک شده بودند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها