امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25468
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که دولت آمریکا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که دولت آمریکا در حقیقت "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا را در خاک روسیه به دام انداخته است، در حالی که وی در ابتدا تنها بصورت ترانزیت به مسکو پرواز کرده بود.

پوتین روز دوشنبه در دیدار با دانشجویان اردوی باستان شناسی انجمن جغرافیای روسیه گفت: اسنودن بدون دعوت به خاک روسیه پا گذاشته، البته از ابتدا هم قصد سفر به کشور ما را نداشته و تنها برای ترانزیت به سایر کشورها به مسکو پرواز کرد. ولی همینکه در حال پرواز به مسکو بود، معلوم شد که شرکای آمریکایی ما در واقع ادامه سفر وی به سایر کشورها را مسدود کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: آنها (آمریکایی‌ها) همه کشورها را چنان ترسانده‌اند که هیچ کس حاضر به پذیرفتن وی نیست و بدین ترتیب آنها در حقیقت اسنودن را در خاک روسیه اسیر کرده‌اند.

وی به شوخی گفت: ظاهرا این هدیه‌ای بود که برای کریسمس به ما داده شد.

پوتین در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان در این خصوص که بالاخره سرنوشت اسنودن چه خواهد شد، گفت: من از کجا بدانم. این زندگی و سرنوشت اوست. البته اسنودن خواستار آن است تا در کشور دیگری بطور دائم زندگی کند و قصد ماندن در روسیه را ندارد.

رئیس‌جمهوری روسیه در عین حال یادآور شد: ما دارای روابط مشخصی با آمریکا هستیم و مایل نیستیم تا آسیبی به روابط ما با واشنگتن وارد شود. ما بطور واضح اعلام کردیم که وی در صورت ماندن در روسیه باید به فعالیت خود علیه دولت آمریکا خاتمه دهد و او قبول نکرده است. اسنودن می‌گوید: می‌خواهم به فعالیت خود ادامه دهم و در راه حقوق بشر مبارزه کنم. وی معتقد است که آمریکا ضوابط حقوقی، ضوابط بین‌المللی و حقوق خصوصی افراد را نقض کرده است. او می‌خواهد به مبارزه خود با این مسئله ادامه دهد. ما هم می‌گوییم: پس این کار را بدون ما باید انجام دهی، ما خود مسائلی داریم که باید با آنها مبارزه کنیم. شما می‌خندید، ولی من جدی صحبت می‌کنم.

اسنودن، این مامور سابق سازمان سیا در ابتدا از روسیه هم درخواست پناهندگی سیاسی کرده بود. رئیس‌جمهوری روسیه شرط قبول پناهندگی وی را خودداری از ادامه افشاگری علیه آمریکا عنوان کرد. البته مقامات مسکو تاکید کردند که حاضر نیستند تا این شخص را به دولت آمریکا تحویل بدهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها