امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25470
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری‌های مسلحانه میان گروه‌های تروریستی مسلح درحالی همچنان در «رقه» ادامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، درگیری‌های مسلحانه میان گروه‌های تروریستی مسلح درحالی همچنان در «رقه» ادامه دارد که گزارش شده، امروز «ابو سعد الحضرمی»، امیر سابق گروه «جبهة النصرة» و امیر کنونی گروه «امارت اسلامی شام و عراق» به همراه «ابو دجانة»، معاونش از شهر رقه فرار کرده و راهی شهر «الطبقه» در استان رقه شد.

فرار امیر کنونی گروه «امارت اسلامی شام و عراق» به همراه «ابو دجانة»، معاونش پس از آن صورت گرفت که گفته می‌شود، اختلافات میان گروه‌های مسلح تروریستی پس از تهدیدهای صورت گرفته از جانب دو طرف مبنی بر ترور سرکرده‌های میدانی یکدیگر وارد مرحله تازه‌ای شده است.

دو گروه «جبهه النصره» و «امارت اسلامی شام و عراق» از گروه‌های وابسته به سازمان القاعده در کشور سوریه هستند که در میان خود نیز اختلاف نظر دارند.

اختلافات میان دو گروه «جبهه النصره» و «امارت اسلامی شام و عراق» به دهم آوریل گذشته باز می‌گردد که «ابو محمد الجولانی»، رهبر گروه جهادی تکفیری «جبهه النصره» در پیامی صوتی تصمیم امیر «امارت اسلامی عراق»، شاخه القاعده در عراق مبنی بر ادغام گروه جبهه النصره با این گروه را رد، اما بیعت خود با «ایمن الظواهری»، رهبر سازمان تروریستی القاعده را اعلام کرد.

از آن تاریخ بود که اختلاف‌ها و خصومت‌هایی میان جبهه النصره با امارت اسلامی عراق بروز کرد که در پی آن موجب بروز شکاف‌هایی در خود جبهه النصره نیز شد و از آن زمان جبهه النصره به دو بخش جبهه النصره به رهبری ابو محمد الجولانی و امارت اسلامی عراق و شام به رهبری «ابو بکر البغدادی» تقسیم شود.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها