امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25478
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس برای یک دیدار رسمی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «کامرسانت»، "الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس برای یک دیدار رسمی به جمهوری خلق چین سفر کرده است که در واقع نخستین سفر وی به پکن بعد از انتخاب مجددش به مقام ریاست‌جمهوری در سال 2010 است. مقامات مینسک همکاری‌های خود با چین را «مشارکت راهبردی» می‌نامند.

در شرایطی که وضعیت اقتصادی در بلاروس رو به وخامت گذاشته و بحران اقتصادی آن در گسترده ترین حالت در طول تاریخ موجودیت این کشور است، لوکاشنکو نیاز دارد تا بسرعت منبع تزریق مالی خارجی برای حل مشکلات خود پیدا کند. مینسک بعد از اعتبار ضدبحرانی 3 میلیارد دلاری که در پاییز سال گذشته از سازمان همکاری‌های اقتصادی اورآسیا دریافت کرده، اکنون «بردار بزرگترش» نه مسکو، بلکه پکن خواهد بود. البته چین هم در ازای این کمک مالی، با توجه به شرایط اتحاد گمرکی، دسترسی بدون مانع به بازار روسیه را برای خود تضمین خواهد کرد.

در چارچوب برنامه سفر 3 روزه رئیس‌جمهوری بلاروس به پکن که روز گذشته آغاز شد، لوکاشنکو با مقامات بلندپایه این کشور دیدار و مذاکره خواهد نمود که در جریان آنها بیش از 20 توافقنامه، پروتکل و قرارداد بازرگانی-تجاری و همکاری سرمایه گذاری و همچنین بیانیه مشترک در مورد روابط راهبردی پکن و مینسک امضاء خواهد شد. 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها