امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25479
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 73
به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «جن پساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد که «جان کری» برای گفت‌وگو با ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «جن پساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد که «جان کری» برای گفت‌وگو با سران عرب و مقامات اردن درباره تحولات خاورمیانه به «امان» پایتخت اردن سفر می‌کند.

وی تصریح کرد که وضعیت سوریه و مسئله مصر و همچنین گفت‌وگوهای سازش میان فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها از محورهای اصلی گفت‌وگوی کری با مقامات اردنی است.

پساکی ادامه داد: کری تمایلی ندارد در سفر فعلی خود به پاکستان برود و امیدوار است که این سفر به زودی انجام بگیرد. من تاریخی درباره زمانبندی این سفر ندارم.

وی تأکید کرد: روز چهارشنبه، 17 ژوئیه، کری دیدارهایی را با رهبران اردن و اتحادیه عرب برگزار خواهد کرد. در حین این دیدارها، وزیر خارجه آمریکا اطلاعات به روز خود درباره صلح خاورمیانه، همانطور که در دیدار با هیأت اتحادیه عرب در واشنگتن در آوریل گذشته وعده داده بود، ارائه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اینگونه ادامه داد: در خصوص گزینش رهبری ائتلاف جدید مخالفان سوریه که هفته گذشته تشکیل شد، انتظار داریم که کری درباره سوریه نیز گفت‌وگوهایی را انجام دهد.

پساکی تأکید کرد که وزیر خارجه آمریکا برنامه‌ای برای سفر به سرزمین اشغالی در این سفر خود ندارد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کری شب، دوشنبه، واشنگتن را به مقصد امان ترک کرده است و جن پساکی در خصوص مذاکرات سازش خاورمیانه گفت: وزیر خارجه آمریکا در صورتیکه احساس نکند فرصت برای برداشتن گام‌های روبه جلو در خصوص به روز کردن اطلاعات نمایندگان اتحادیه عرب  وجود ندارد، به منطقه بازنخواهد گشت.

یکی از مقامات فلسطینی به رویترز در رام الله اعلام کرد که «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه یا چهارشنبه در خصوص از سرگیری مذاکرات سازش با کری دیدار می‌کند.

پساکی از اظهارنظر درباره احتمال دیدار کری با مقامات فلسطینی یا اسرائیلی خودداری کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها