امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25493
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 101
مهدی مظاهری تهیه‌کننده همایش شعر ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر از تشکیل دبیرخانه دائمی ...

مهدی مظاهری تهیه‌کننده همایش شعر ولایت در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبر از تشکیل دبیرخانه دائمی این همایش داد و گفت: به دلیل استقبال بیش از حد و قابل ستایش مردم از همایش شعر ولایت و به دلیل  ضرورت پرداختن به موضوع شعر ولایت به عنوان یک گونه اصیل شعری در ادبیات ما و به دلیل اهمیت ترویج  ولایت و ولایت‌مداری تصمیم گرفتیم همایش شعر ولایت (حدیث سرو) از این  پس به صورت سالانه برگزار شود و دبیرخانه دائمی آن در کانون ادبی زمستان تشکیل شد.

وی درباره اعضای این دبیرخانه اظهار داشت: هیات امنای این دبیرخانه به سرپرستی یوسفعلی میرشکاک متشکل از شاعرانی چون فاضل نظری، علیرضا  قزوه و رضا حمیدی و برخی دیگر از استادان شعر معاصر خواهد بود که پس از نهایی شدن مذاکره‌ها اسامی آنها نیز اعلام می‌شود. ضمن اینکه دبیرکل این همایش نیز سجاد عزیزی آرام است.

مظاهری با تاکید بر اینکه این همایش مانند گام اول برگزاری آن باز هم مردمی و بدون حمایت هیچ نهاد و سازمانی است، درباره فعالیت‌های این دبیرخانه در طی سال گفت: در گام اول سیر مطالعاتی عمیقی درباره شعر ولایت در دبیرخانه همایش شکل خواهد گرفت و شعر ولایی از صدر اسلام و پس از آن در دوره ائمه معصومان و پس از غیبت و در دوره انقلاب اسلامی بررسی شده و گونه‌های شعری به تفکیک دوره‌های مختلف تاریخی بررسی و گردآوری خواهد شد.

وی افزود: این مطالعه در دوران ولایت فقیه و انقلاب اسلامی عمیق‌تر خواهد بود و در 3 دوره پیش از انقلاب اسلامی، پس از انقلاب اسلامی و در دوره رهبری امام خمینی (ره) و در دوران ولایت حضرت آیت الله خامنه‌ای بررسی می‌شود.

تهیه کننده این همایش اظهار داشت: پس از بررسی آثار و دسته بندی آنها به نتیجه مطالعات در کارگروه‌های ادبی در سراسر کشور با حضور استادان شعر و ادب در دوره‌ها و کارگاه‌های ادبی با حضور شاعران جوان بررسی می‌شود و  و محصول این فعالیت های سالانه و شعرهای سروده شده در همایش سال آینده عرضه خواهد شد.

مظاهری با بیان اینکه این همایش در موسیقی و هنرهای تجسمی و سایر هنرها نیز پیش قدم خواهد بود، ابراز امیدواری کرد که در سال‌های آینده همایش به صورت بین المللی برگزار شود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها