امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25517
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 79
محمد کاظم ندافی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد مصرف دخانیات در ادارات گفت: کارمندان طبق قوانین فعلی نباید در ادارات دخانیات و ...

محمد کاظم ندافی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در مورد مصرف دخانیات در ادارات گفت: کارمندان طبق قوانین فعلی نباید در ادارات دخانیات و سیگار مصرف کنند و این امر به مصوبه جدیدی احتیاج ندارد، طبق قانون مبارزه با استعمال دخانیات، مصرف سیگار در ادارات و اماکن عمومی ممنوع است.

وی ادامه داد: بنابراین چنانچه در ادارات سیگار مصرف شود، مسئول سازمان بازخواست می‌شود که چرا قانون را اجرا نکرده است چون در قانون ما منع مصرف وجود دارد.

ندافی گفت: برای اینکه این قانون حتماً در ادارات اجرا شود چند ماه پیش، نامه‌ای را به تمام سازمان‌ها، وزرا و رؤسای ادارات فرستادیم و در آن تأکید کردیم تا نحوه اجرای قانون مبارزه با استعمال دخانیات را در ادارات خود گزارش دهند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: ما برای اینکه کارمندان در ادارات سیگار مصرف نکنند مدیران و رؤسای سازمان‌ها و ادارات را مسئول می‌دانیم و طبق گزارش رسیده در بعضی ادارات این قانون اجرایی شده و در مقابل مواردی هم در حد تخلف گزارش شده است.

وی تصریح کرد: اداراتی که این قانون را زیر پا گذاشته‌اند طبق قانون پیش‌بینی شده است که به بخش تخلفات اداری معرفی شوند و با آنها برخورد لازم انجام شود البته نیاز به وجود شاکی هست یا کسی که این مسائل را بررسی کند و گزارش دقیق دهد.

ندافی با اشاره به اینکه حتماً مسئولان سازمان‌ها پیگیری لازم را انجام خواهند داد، گفت: مشارکت و نظارت همگانی نقش اصلی در اجرای قانون مبارزه با استعمال دخانیات دارد.

وی گفت: در وزارتخانه‌ها و ادارات عمدتاً مصرف دخانیات در فضاهای اداری در حد تخلف است و به عنوان رویه وجود ندارد و کارمندان معمولاً به نقاط دور اداره یا سازمان رفته و در آنجا دخانیات مصرف می‌کنند.

ندافی تصریح کرد: اما چون سیستم تهویه، گردش مجدد هوا را سبب می‌شود بوی دخانیات به همه سازمان برده می‌شود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: مواردی که در آنها تخلف انجام شده به واحد تخلفات اداری رفته و در مرحله اول برای متخلف پرونده تشکیل می‌شود و در مرحله بعدی برخورد شدید با آن انجام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها