امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25530
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 84
فرمانده عملیات ارتش سوریه در جوبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه ضمن اعلام اینکه 60درصد این منطقه در ...

فرمانده عملیات ارتش سوریه در جوبر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه ضمن اعلام اینکه 60درصد این منطقه در اختیار ارتش در آمده است تاکید کرد که عملیات ارتش تا پاکسازی کامل محور شمالی این منطقه از تروریست‌های مسلح ادامه می‌یابد و در روزهای آینده عملیات ارتش بر اساس نقشه نظامی پیش خواهد رفت.

وی تصریح کرد: منطقه المناشر که نقطه ارتباطی جوبر با غوطه شرقی به شمار می‌آید حائز اهمیت فراوان راهبردی است و با در اختیار گرفتن آن امداد رسانی به تروریست‌های مسلح در جوبر متوقف می‌شود.

جوبر قتلگاه تروریست‌های مسلح

وی در مورد تاخیر در اجرای عملیات جوبر گفت: این منطقه محل تجمع تروریست‌های مسلح با تابعیت‌های مختلف عربی و غیر عربی است و به عبارت دیگر جوبر محل تجمع نیروهای گروه تروریستی جبهه النصره بود و هرچند نیروهای شجاع ارتش می‌توانستند به سرعت وضعیت جوبر را نهایی سازند اما هدف از تاخیر در عملیات آن این بود که تعداد بیشتری از تروریست‌های مسلح در آن جمع شوند.

این مسئول نظامی سوری در توضیح این مطلب اظهار داشت: به این ترتیب تعداد بیشتری از تروریست‌ها در این منطقه تجمع کرده و اکنون ارتش آماده مقابله با هر نوع احتمالی است و در روزهای آینده نتیجه اقدامات ارتش روشن خواهد شد.

وی تصریح کرد: عملیات نظامی جوبر شامل محور شمالی است که قابون، حرستا و برزه را در بر می‌گیرد و به موازات آن اعضای گروههای مسلح در دمشق و ریف دمشق و نیز غوطه تحت تعقیب قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: اهمیت محور شمالی در این است که شامل قابون، جوبر و برزه می‌شود و پاکسازی آن مقدمه پاکسازی دمشق از سمت غوطه است به اضافه اینکه این محور در جاده اصلی دمشق- حمص قرار دارد که پیش از این به طور کامل پاکسازی و امنیت در آن برقرار شده است بنابراین نیروهای ارتش اکنون اعضای گروههای مسلح را در تمام مناطق حومه دمشق تحت تعقیب قرار می‌دهند تا آنان را از این منطقه بیرون کنند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار