امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25538
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه دوشنبه شب در بیانیه‌ای کشته شدن فیلیپ وردن، گروگان فرانسوی را که در نوامبر ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه دوشنبه شب در بیانیه‌ای کشته شدن فیلیپ وردن، گروگان فرانسوی را که در نوامبر 2011 در مالی ربوده شده بود تایید کرد.

رئیس جمهور فرانسه در این بیانیه گفت: کشته شدن فیلیپ وردن شهروند ما به طور رسمی تایید شده است. جسد وی را در اسرع وقت به کشورمان بازخواهیم گرداند و پزشکی قانونی دلیل مرگ وی را مشخص خواهد کرد.

اولاند افزود: ما با خانواده و نزدیکان وردن اعلام همبستگی کامل می‌کنیم و با فرانسوی‌ها در خشم آنها شریک هستم و یادآوری می‌کنم که باید ماهیت مسئولان مرگ این شهروند ما شناسایی و به دستگاه قضایی تحویل داده شوند.

رئیس جمهور فرانسه گفت: من نگرانی خانواده‌هایی که فرزندان آنها هنوز در منطقه ساحل در گروگان هستند را درک می کنم و می‌خواهم به آنها تاکید کنم که آمادگی کامل دولت برای تضمین آزادی آنها و بازگشتشان به فرانسه ادامه دارد.

وی افزود: همه دستگاه‌های دولت برای این امر تلاش می‌کنند و از هیچ سر نخی نمی‌گذرند.

یلیپ وردن در ماه نوامبر سال 2011 در سفری کاری به شمال غرب مالی در هتل محل اقامتش ربوده شد، گروه القاعده در مغرب عربی اعلام کرده بود که این شهروند فرانسوی را ربوده است.

گروه القاعده در مغرب عربی در ماه مارس اعلام کرده بود که این گروگان فرانسوی را کشته است، اما مقامات فرانسوی اعلام کرده بودند که هیچ مدرکی برای پذیرش صحت ادعای این گروه در دست ندارند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه نیز در نطق خود به مناسبت جشن عید ملی این کشور گفت: احتمالا وردن چند هفته قبل کشته شده است اما مرگ وی به طور رسمی تایید نشده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها