امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25542
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه امروز، سه شنبه از نزدیک با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه امروز، سه شنبه از نزدیک با مراحل برگزاری مانور گسترده در ناحیه نظامی شرق این کشور آشنا می‌شود. پوتین صبح امروز با با بالگردی نظامی به میدان نظامی-آموزشی «اوسپنوفسک» عزیمت کرد که در آنجا گزارش فرماندهی ناحیه نظامی شرق روسیه در خصوص روند برگزاری مانور را دریافت کرده و از مراحلی از اجرای تمرینات نظامی دیدن خواهد کرد.

در پایان تمرینات نظامی، پوتین به همراهی "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه و "کنستانتین سیدینکو" فرمانده ناحیه نظامی شرق کشور با پرواز با بالگرد از منطقه نظامی فوق دیدن خواهد کرد.
این تمرینات نظامی از تاریخ 13 جولای آغاز شده و تا 17 جولای ادامه خواهد داشت. در این مانورها، نیروهای نظامی مشترک ناحیه مرکزی و شرقی روسیه، ناوگان اقیانوس آرام روسیه و همچنین نیروهای نظامی-هوایی شرق دور روسیه شرکت دارند.
اصلی ترین هدف از این مانورها به آزمایش گذاشتن آمادگی رزمی نیروهای نظامی برای اجرای وظایف پیش بینی شده و همچنین ارزیابی از آموزش ترکیب نیروهای نظامی و آمادگی فنی و لجستیکی بخش تجهیزات و فناوری‌های نظامی نیروهای مسلح است.
تعداد کل نیرو‌های نظامی شرکت کننده در این مانور بزرگ نظامی به 160 هزار نفر می رسد. حدود هزار تانک و ماشین زرهی، 130 فروند هواپیما و بالگرد، هواپیمای ترابری و جنگنده نظامی و همچنین 70کشتی ناوگان دریایی روسیه در آن حضور دارند.
وزارت دفاع روسیه یادآور شده است که این تمرینات نظامی، بزرگترین و گسترده ترین مانور نظامی روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است که در جریان آن اقدامات مربوط به بسیج نیروها و هماهنگی اقدامات آنها، توانایی انجام وظایف در نظر گرفته شده در مساحتی بالغ بر 3 هزار کیلومتر مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
رئیس‌جمهوری روسیه روز چهارشنبه، 17 جولای نیز از مرحله پایانی مانورهای فوق در منطقه نظامی ناحیه شرق «تسوگول» دیدن خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه روز جمعه گذشته به وزیر دفاع این کشور دستور داد تا در تاریخ 13 جولای این تمرینات نظامی فوری را در ناحیه نظامی شرق روسیه برگزار کند. پوتین تاکید کرد که در جریان این مانورها باید توجه خاص روی عملیات نجات دریایی، بخصوص در مورد ناوگان زیردریایی معطوف خواهد بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها