امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25544
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه لبنانی الدیار به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی اعلام کرد که «فرانسوا اولاند»، رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه لبنانی الدیار به نقل از یک دیپلمات ارشد اروپایی اعلام کرد که «فرانسوا اولاند»، رئیس جمهوری فرانسه پس از تماس با همتای روسی خود «ولادیمیر پوتین» به این نتیجه رسید که پاریس بهتر است میان سوریه و آمریکا نقش میانجی را برای آرام کردن اوضاع در سوریه ایفا کند.

این دپیلمات ارشد اروپایی با بیان اینکه فرانسه در این راه موفق بوده، گفت: دلیل این ادعا، توقف ارسال سلاح برای گروه‌های مسلح سوری پس از اعلام دولت و کنگره آمریکا مبنی بر ادامه ارسال کمک‌های نظامی به این گروه‌ها در سوریه بود و تصمیم اخیر واشنگتن نشات یافته از موضع گیری اخیر رئیس جمهوری فرانسه است.

وی همچنین در ادامه گفت که ارتش فرانسه برای آماده کردن زمینه برگزاری ژنو 2 نیز وارد عمل شده و تماس‌ها و روابطی را هم با ارتش آزاد سوریه و هم ارتش سوریه برقرار کرده است، موضوعی که به شدت مورد اعتراض گروه «جبهه النصره» که وابسته به سازمان القاعده می‌باشد، قرار گرفته و از جمله دلایل درگیری گروه‌های وابسته به جبهه النصره با گروه‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه این موضوع است.

این منبع دیپلماتیک می‌افزاید: روسیه به سوریه فشار آورده تا بپذیرد که گروه‌های معارض سوری نیز در نشست ژنو 2 حضور داشته باشند. اما روسیه و اروپا مخالف حضور «جبهة النصرة» در این کنفرانس هستند، چون جامعه بین‌المللی و سوریه احزاب و جنبش‌های سلفی تکفیری را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها