امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2555
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 209
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم سه‌شنبه 3 اردیبهشت ماه 1392 و با حضور «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام «علی محمدی» نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

بنا بر این گزارش، این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط «امین پویا» قاری بین‌المللی قرآن کریم آغاز شد و حجت‌الاسلام محمدی نخستین سخنران برنامه بود.

ذکر و یاد خدا مایه برکت و رحمت است

حجت‌الاسلام محمدی ذکر و یاد خداوند را مایه برکت و رحمت تعبیر کرد و گفت: آنچه موضوع این برنامه‌ها و مسابقات قرآنی است، ذکر و یاد خداوند است و برای پیروزی در عرصه‌های مختلف باید از ذکر و یاد خدا مدد جست، آنچنان که در آیات متعددی خود قرآن به ما گوشزد کرده که خدا را زیاد یاد کنید، البته مقصود خدا ذکر با برکت است.

وی مدیحه‌سرایی، جمع‌خوانی قرآن، اذان و ابتهال را نوعی ذکر دانست و گفت: مدیحه‌سرایی مدح و منقبت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است و از این رو ذکر خدا تعبیر می‌شود همچنین اذان و ابتهال نوعی ذکر است از جانب بنده نسبت به خدا و یا ابتهال که مناجات با خداست، پس باید ضمن اینکه به رقابت می‌پردازیم ذاکر خدا هم باشیم.

رئیس سازمان اوقاف، مسابقه و رقابت با توجه به ذکر خدا را مسابقه صحیح و سالم دانست و گفت: مسابقه و رقابت در جای خود ارزشمند است اما اگر در عرصه رقابت به یاد خدا توجه داشته باشیم نصرت و پیروزی شامل حالمان می‌شود همچنین اگر در مسابقات موفق نشدیم عیب از خدا نیست و باید ایرادات را مرتفع کرد.

محمدی در خصوص فعالیت گروه‌های برتر پس از کسب مقام اظهار داشت: در صورت کسب موفقیت در عرصه مسابقات، نباید به وضع موجود قناعت کرد بلکه باید با استغفار به درگاه الهی به دنبال عرصه‌های بالاتر بود، زیرا استغفار مغفرت الهی است و با کسب مغفرت می‌توان به قله‌های موفقیت رسید.

خلق حماسه سیاسی بدون حماسه دینی امکان پذیر نیست

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به نامگذاری سال 1392 به سال «حماسه سیاسی» و «حماسه اقتصادی» گفت: در عرصه قرآن کریم باید حماسه‌های زیادی خلق شود زیرا حماسه سیاسی بدون حماسه فرهنگی و دینی مورد قبول نیست بلکه آن حماسه‌ای مورد تأیید است که برای خدا باشد، همچنین جامعه قرآنی می‌توانند با حضور پرشور و دعوت مردم به حضور در انتخابات در خلق این حماسه سهیم باشند.

وی حماسه اقتصادی بدون رضایت خداوند را حماسه‌ای دور از موفقیت دانست و گفت: فعالیت در عرصه اقتصاد باید برگرفته از موازین قرآن و دین باشد و جامعه قرآنی باید متناسب با تکلیفی که بر عهده دارد در خلق این حماسه فعالیت کند.

باید در مقابل هجمه میلیونی دشمن میلیونی عمل کرد

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به جنگ نرم دشمن و تهاجم فرهنگی اظهار داشت: باید ابتدا ببینیم دشمن چگونه فعالیت می‌کند، زیرا آنها توسط ماهواره و سایت‌های مختلف، میلیون‌ها نفر را روزانه و شبانه مورد تهاجم فرهنگی قرار می‌دهند از این رو ما نیز باید ابتدا فعالیت دشمن را شناسایی و متناسب با آن برنامه‌های خود را اجرا کنیم، همچنین هنگامی که دشمن از طریق رسانه‌هایش میلیون‌ها نفر را مورد هجمه قرار می‌دهد، ما نیز باید میلیونی وارد عرصه شویم.

وی در پایان اعتلای قرآن کریم را نیازمند خلق حماسه دانست و گفت: اعتلای قرآن کریم نیاز به خلق حماسه دارد و از این رو مقام معظم رهبری جامعه قرآنی و مسئولان را به تربیت 10 میلیون حافظ قرآن توصیه کردند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها