امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25556
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 82
جمیل علیزاده شایق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام اینکه امسال 2 میلیون و 250 هزار تن برنج در ...

جمیل علیزاده شایق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام اینکه امسال 2 میلیون و 250 هزار تن برنج در کشور تولید می‌شود، گفت: برنج امسال از نظر کیفیت با هیچ سالی قابل مقایسه نیست.

دبیر انجمن برنج دلیل کیفیت بسیار مناسب برنج امسال را وجود آفتاب داغ در اردیبهشت و خرداد، آب فراوان و کافی در طول مراحل داشت و نیز هوای مناسب عنوان کرد.

شایق گفت: انتظار این است در صورتی که دولت نتواند قیمت را کنترل کند حداقل کمیته ناظری برای جلوگیر از اختلاط برنج‌های بسیار با کیفیت با برنج‌های نامرغوب وجود داشته باشد.

*تا آخر سال برنج نباید وارد شود/واردات کسری برنج در سه ماه اول سال

دبیر انجمن برنج همچنین با بیان اینکه مصرف برنج کشور 2 میلیون و 750 تا 2 میلیون و 800 هزار تن است، گفت: با واردات 530 هزار تن برنج در 3 ماهه اول سال، نیاز کشور به واردات برنج تا آخر سال وجود ندارد.

وی تصریح کرد: واردات برنج در 3 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 93 درصد رشد داشته است.

دبیر انجمن برنج خاطر نشان کرد: در دوره سال‌های 84 تا 88 ، طرح اصلاح شالی‌کوبی‌ها نیز متوقف شد درحالیکه در صورت ادامه دار بودن این طرح، شالی‌کوبی‌های کشور اصلاح می‌شد و امروز برغم مشکلات مجبور به هزینه‌های زیاد نمی‌شدیم.

به گفته وی، طرح برداشت مکانیزه برنج نیز آنزمان پیگیری می‌شد که کامل اجرایی نشد.
انتهای پیام/ ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها