امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25564
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 125
جمشید پژویان در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد جلسه روز یکشنبه هفته جاری شورای رقابت، اظهار ...

جمشید پژویان در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد جلسه روز یکشنبه هفته جاری شورای رقابت، اظهار داشت: در این جلسه موضوع تخصیص ارز مبادله‌ای به خودروسازان مطرح و در مورد رقم اعلام شده از سوی بانک مرکزی صحبت شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه جزئیات مربوط به تخصیص ارز مبادله‌ای به خودروسازان در گزارش بانک مرکزی نیامده بود، مقرر شد اطلاعات تکمیلی در این مورد از خودروسازان دریافت شود.

وی توضیح داد: احتمالاً بانک مرکزی اطلاعات مربوط به جزئیات این موضوع را در اختیار نداشته و به همین دلیل قرار شد این اطلاعات از خودروسازان دریافت شود.

پژویان با بیان اینکه موضوع میزان تخصیص ارز مبادله‌ای به خودروسازان در جلسه بعدی شورای رقابت مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: برخی خودروسازان در مورد بعضی از تولیداتشان اطلاعات لازم را به شورا ارائه نکرده‌اند و به همین دلیل نرخ تورم این خودروها هنوز نهایی نشده است.

وی تصریح کرد: برای تعیین نرخ تورم این خودروها مانند سوزوکی که به صورت سی‌کی‌دی تولید می‌شوند، باید شرکت‌های خودروساز اطلاعات لازم را به شورای رقابت ارائه کنند تا پس از آن، بانک مرکزی بر اساس این اطلاعات، نرخ تورم خودروها را اعلام کند.

رئیس شورای رقابت در پایان از بررسی موضوع آبونمان مخابرات و دستور‌العمل قیمت‌گذاری راه‌آهن در جلسه اخیر شورای رقابت خبر داد و گفت: این مسئله طی هفته‌های آینده نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها