امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2557
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 129
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی نبیان مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در نشست خبری پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، علی نبیان مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در نشست خبری پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران که امروز در اداره‌کل نوسازی مدارس استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: در سال 1377 خیّرین مدرسه‌ساز در کنار بارگاه امام رضا (ع) نخستین جلسه خود را تشکیل دادند و در استان تهران نیز از همان سال مجمع خیّرین مدرسه ساز تشکیل شد.

وی ادامه داد: در سال 1378 خیّرین مدرسه‌ساز تهران 4.2 میلیارد تومان برای این امر مهم اختصاص دادند که این میزان در سال 1391 به 224 میلیارد تومان رسیده است.

نبیان با بیان اینکه در استان تهران دو مجمع خیّرین مدرسه‌ساز شامل مجمع خیّرین مدرسه‌ساز شهر تهران و مجمع خیّرین مدرسه‌ساز شهرستان‌های استان تهران فعالیت می‌کنند، افزود: پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

وی، مشکل کمبود زمین به خصوص در شهر تهران را یکی از معضلات مدرسه‌سازی عنوان کرد و گفت: رایزنی‌هایی با شهرداری تهران داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیده است. 

* 2195 پروژه ناتمام آموزشی در استان تهران

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران به وضعیت مدارس تخریبی استان تهران اشاره کرد و بیان داشت: بر اساس بررسی‌هایی که در سال 1385 انجام شد، 13 هزار و 456 کلاس درس در استان تهران نیاز به تخریب و بازسازی داشت که از این تعداد بازسازی 5449 کلاس آغاز شد و بخش اعظمی از آن نیز به پایان رسیده است.

وی افزود: در صورت اختصاص اعتبار، کل مدارس تخریبی تا پایان برنامه پنجم، تخریب و بازسازی خواهد شد.

نبیان به پروژه‌های در دست احداث اداره کل نوسازی مدارس استان تهران اشاره کرد و اظهار داشت: 180 پروژه در قالب 2195 کلاس با مساحت 367 هزار و 608 متر مربع در دست ساخت است که اگر اعتبار اختصاص یابد، بخش اعظم آن تا شهریور امسال پایان می‌یابد.

وی گفت: در بحث مقاوم‌سازی نیز بر اساس آمار سال 85، 21 هزار و 150 کلاس درس باید مقاوم‌سازی می‌شد که مقاوم‌سازی 4 هزار و 845 کلاس درس آغاز شد و بخشی از آن تحویل شده است.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها